З метою протидії незаконному розповсюдженню зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів, профілактики злочинів з їх використанням на території району з 1 по 31 травня 2013 року Здолбунівським РВ УМВС України в Рівненській області проводиться місячник добровільної здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та спеціальних засобів.
Усі, хто в цей час добровільно приносить і здає в підрозділи дозвільної системи вогнепальну чи холодну зброю, звільняються як від кримінальної, так і від адміністративної відповідальності.


Не всі громадяни знають і те, що мисливські гладкоствольні рушниці, газові пістолети, які не були раніше зареєстровані в органах внутрішніх справ, після перевірки (якщо зброя не була викрадена чи не була знаряддям злочину) можна зареєструвати і в подальшому володіти та користуватись ними.
- Громадянам також варто нагадати, що ст.263 Кримінального кодексу України “незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами” передбачене позбавлення волі на строк від 2 до 5 років. Що ж стосується гладкоствольної мисливської зброї, то тут передбачена адміністративна відповідальність. Ст. 190 КУпАП гласить, що придбання, зберігання, передача іншим особам або продаж громадянами вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду без дозволу органів внутрішніх справ - караються штрафом від 3 до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї або без такої. А в разі повторного порушення - штрафом від 4 до 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї, - розповів начальник Здолбунівського РВ УМВС підполковник міліції Юрій Зіліцький.
Кримінальна відповідальність настає і в разі виявлення незареєстрованої холодної зброї (кинджалів, фінських ножів, кастетів та ін) під час зберігання та носіння її в громадських місцях, згідно з ч. 2 ст. 263 - штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від 2 до 5 років, або позбавлення волі на строк до 3 років.
Тож усіх громадян, які мають незареєстровану вогнепальну, газову, холодну та іншу зброю, а також громадян, які знайшли зброю та боєприпаси часів Другої світової війни, просимо звернутися у Здолбунівський РВ УМВС України в Рівненській області з метою їх реєстрації або здачі та прийняття відповідного рішення.
Детальнішу інформацію щодо місячника Ви можете дізнатися за номером телефону: 0969180627.
Сергій МИРОНЮК,
інспектор дозвільної системи сектора охорони 
громадського порядку  Здолбунівського РВ УМВС 
України в Рівненській області, капітан міліції.

Comments are now closed for this entry