В період з 21 травня по 28 вересня по всій території нашої держави проводиться комплекс заходів, спрямованих на виявлення і знищення нелегальних посівів маку та конопель, установлення та притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які займаються незаконними операціями з наркотиками, та недопущення витоку в незаконний обіг наркосировини рослинного походження.
Кримінальним кодексом України, зокрема статтею 310, передбачено відповідальність за незаконний посів або вирощування снотворного маку чи конопель. Такі дії караються штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років. А незаконний посів або вирощування снотворного маку чи конопель особою, яка була засуджена за цією статтею чи яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 307, 309, 311, 317 цього Кодексу, або вчинені за попередньою змовою групою осіб з метою збуту, а також незаконний посів або вирощування снотворного маку чи конопель у кількості сто і більше рослин караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.
За час проведення першого підготовчого етапу операції «Мак-2012» 22 травня нинішнього року було виявлено факт незаконного зберігання наркотичного засобу – канабісу масою 7 грамів у 28-річного громадянина Миколи, мешканця м. Здолбунів. За цим фактом слідчим відділенням Здолбунівського РВ УМВС порушено кримінальну справу за ч. 1 ст. 309 Кримінального Кодексу України.


8 червня 2012 року під час проведення практичного етапу операції працівниками сектора карного розшуку Здолбунівського РВ УМВС в сел. Мізоч було затримано 42-річного громадянина Василя, жителя сел. Мізоч, який за місцем проживання без мети збуту незаконно зберігав наркотичний засіб - канабіс масою 10 грамів. За цим фактом порушено кримінальну справу за ч. 1 ст. 309 КК України.
24 червня 2012 року в селі Богдашів працівниками СБНОН Здолбунівського району було проведено оперативну закупівлю наркотичного засобу бупреморфін вагою 1 г у 31-річного гр. Петра, жителя м. Здолбунів. Проводиться перевірка. В разі порушення кримінальної справи цій особі загрожує позбавлення волі до 10 років з конфіскацією майна.
Нещодавно до працівників СБНОН райвідділу міліції надійшла інформація про те, що в одному із сіл району виготовляють наркотичні речовини. В ході проведення оперативно-розшукових заходів встановлено, що 52-річний мешканець району надав своє помешкання для 28-річного громадянина Віталія, жителя м. Здолбунів, для виготовлення та зберігання наркотичної речовини. У цьому будинку виявлено та вилучено скляний посуд із залишками порошкоподібної речовини білого та сірого кольорів, які направлено на експертно-криміналістичне дослідження. Проводиться перевірка. Згідно зі ст. 317 КК України «Організація або утримання місць для незаконного вживання, виробництва чи виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів» гр. Віталію може загрожувати позбавлення волі від трьох до п’яти років.
«В котрий раз нагадуємо, що посіви маку та коноплі в Україні дозволені лише спеціалізованим підприємствам, які отримали відповідну ліцензію, дозвіл та здійснюють охорону посівів державною службою охорони. Усім іншим громадянам, навіть за квітку маку чи кущ коноплі та незначні посіви загрожує відповідальність», - наголошує начальник Здолбунівського РВ УМВС підполковник міліції Юрій Зіліцький.
Вікторія ГЕТМАНЧУК,
помічник начальника
по взаємодії з громадськістю і ЗМІ 
Здолбунівського РВ УМВС,
старший лейтенант міліції.

Comments are now closed for this entry