З метою попередження правопорушень серед дітей та забезпечення належного громадського порядку, безпеки громадян на території закладів відпочинку та оздоровлення, місць концентрації молоді, проведення масових заходів у період літнього оздоровчого сезону 2012 року міліція проводить операцію під кодовою назвою «Літо-2012».
Загалом заходи, що передбачаються цією операцією, направлені на виявлення фактів бездоглядності, бродяжництва та жебракування дітей, а також безпосередньо профілактику цих негативних явищ.


Силами підрозділу кримінальної міліції у справах дітей та інших зацікавлених служб здійснюються оперативно-розшукові заходи, направлені на виявлення притонів та інших місць, де неповнолітні вживають наркотичні і психотропні засоби, осіб, які втягують підлітків у наркобізнес, неформальних об’єднань неповнолітніх та їх лідерів, орієнтованих на вживання наркотичних засобів, і притягнення винних до кримінальної відповідальності.
«Особливу увагу працівники міліції звертають і на підоблікові неблагополучні сім’ї, у яких на вихованні є неповнолітні діти. Зокрема здійснюються заходи щодо своєчасного виявлення таких сімей та осіб, схильних до протизаконної діяльності, проведення з ними профілактичної роботи, а в окремих випадках - і вирішення питання про вилучення неповнолітніх із сімей, якщо перебування там загрожує їх фізичному або духовному здоров’ю. Загалом із початку проведення операції працівниками міліції до адміністративної відповідальності за невиконання обов’язків по вихованню своїх дітей притягнуто 9 батьків, з початку року - 33» , - зазначає перший заступник начальника Здолбунівського РВ УМВС підполковник міліції Андрій Разгонов.
Отже, літо у розпалі. А тому правоохоронці радять громадянам відповідальніше ставитися до своїх батьківських обов’язків. Не забувайте постійно пояснювати і нагадувати своїм неповнолітнім дітям про основні правила безпеки, чого б вона не стосувалася. Особливу увагу приділяйте відпочинку на річках, озерах та інших водоймах, адже спекотна пора так і манить дітей до води, а кількість нещасних випадків, пов’язаних із загибеллю у воді неповнолітніх, на жаль, зростає.
Поясніть дітям правила поведінки у громадських місцях. Це убереже їх від вчинків, пов’язаних із порушенням закону, а також від злочинних посягань з боку інших правопорушників чи злочинців. І ще одна важлива порада: не соромтесь цікавитися у своїх дітей, де вони знаходяться і чим займаються в той чи інший час доби. Особливу увагу приділяйте оточенню, в якому вони перебувають.
Міліція покликана оберігати молодь від скоєння правопорушень та злочинів, однак виховання дитини - прямий обов’язок батьків. Ні за яких обставин не забувайте цю просту істину.
Вікторія ГЕТМАНЧУК,
помічник начальника по взаємодії
з громадськістю і ЗМІ
Здолбунівського РВ УМВС,
старший лейтенант міліції.

Comments are now closed for this entry