З метою протидії незаконному розповсюдженню зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів, профілактики злочинів з їх використанням на території Здолбунівського району у період з 1 по 30 квітня 2012 року Здолбунівським РВ УМВС України в Рівненській області проводиться місячник добровільної здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та спеціальних засобів.
Не всі громадяни знають про те, що мисливські гладкоствольні рушниці, газові пістолети, які не були раніше зареєстровані в органах внутрішніх справ, після перевірки (якщо зброя не була викрадена чи не була знаряддям злочину) можна зареєструвати і в подальшому володіти та користуватись нею.


Всі, хто під час проведення місячника добровільно приносять і здають в підрозділи дозвільної системи вогнепальну чи холодну зброю, звільняються як від кримінальної, так і від адміністративної відповідальності.
Законодавством передбачена «амністія». Так, у частині 3 ст. 263 ККУ сказано, що «Звільняється від кримінальної відповідальності особа, яка вчинила злочин, передбачений частинами першою або другою цієї статті, якщо вона добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої».
- Громадянам також варто нагадати, що згідно зі ст. 263 Кримінального кодексу України “Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами” передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п’яти років. Що ж стосується гладкоствольної мисливської зброї, то тут передбачена адміністративна відповідальність, - зазначає тимчасово виконуючий обов’язки начальника Здолбунівського РВ УМВС підполковник міліції Андрій Разгонов.
Кримінальна відповідальність настає в разі виявлення незареєстрованої холодної зброї під час зберігання та носіння в громадських місцях (кинджалів, фінських ножів, кастетів та ін.) згідно з ч. 2 ст. 263 (штраф до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років).
Тож усіх громадян, які мають незареєстровану вогнепальну, газову, холодну та іншу зброю, а також громадян, які знайшли зброю та боєприпаси часів Другої світової війни, просимо звернутися до Здолбунівського РВ УМВС України в Рівненській області з метою її реєстрації або здачі та прийняття відповідного рішення.
Детальнішу інформацію можна отримати за телефоном: 0969773012.
Сергій ОМЕЛЯНЧУК,
інспектор дозвільної  системи сектора охорони громадського порядку 
Здолбунівського РВ УМВС У в Рівненській області,
старший лейтенант міліції.

Comments are now closed for this entry