Останнім часом почастішали нападки на водіїв автотранспортних засобів за те, що порушують правила дорожнього руху. Але сьогодні мова піде про пішоходів, які порушують ці правила не рідше, а, можливо, й частіше від водіїв, наражаючи на небезпеку себе і тих, хто за кермом.
Можна не раз бачити, як дорослі люди, поспішаючи, переходять вулиці з інтенсивним рухом у заборонених місцях і не зважають ні на сигнали водіїв, ні на те, що неподалік можуть чергувати інспектори ДАІ, ні на те, що до підземного переходу чи світлофора і «зебри» всього декілька метрів. Не лякають цих «перебіжчиків» ні високі штрафи, ні ризик. Та досить часто така «економія» часу закінчується, в кращому випадку, травмами і місяцями непрацездатності, а в гіршому – загибеллю. Та найстрашніше, що таку поведінку дорослих бачать і беруть за приклад діти.
Вулиця і транспорт – елементи навколишнього середовища, і освоєння їх дітьми має свої особливості. Для дітей важливий особистий досвід. Та ДТП – це трагедія, і в цьому випадку він неприпустимий.
Спеціальними дослідженнями встановлено, що діти інакше, ніж дорослі, переходять через дорогу. Дорослі, підходячи до проїжджої частини, вже здалеку спостерігають і оцінюють наявну ситуацію. Діти ж починають спостереження, лише підійшовши до краю дороги, або вже перебуваючи на ній. В результаті дитячий мозок не встигає «переварити» інформацію і дати правильну команду до дії. Часто діти переоцінюють безпеку власної поведінки. При чому готовність до ризику хлопчикам властива більшою мірою, ніж дівчаткам, тому і в ДТП вони потрапляють в 2 рази частіше.
Вивчення з малечею та нагадування їй правил безпеки на дорозі – справа дорослих. Тому правоохоронці за кожної нагоди, особливо перед початком чергових канікул, проводять заняття з юними пішоходами, намагаючись роз’яснити їм необхідність і важливість дотримання правил дорожнього руху.
Занепокоєння ДАІ пішохідною проблемою зрозуміле, адже саме ДАІ в нашій країні відповідає за тих, хто нехтує своїм життям та здоров’ям, порушуючи елементарні правила поведінки на дорозі.
З початком осінньо-зимового періоду, коли світловий день коротшає, а темніє вже близько шостої вечора, актуальним стає питання безпеки людей, що рухаються пішки поза межами населених пунктів, де немає тротуарів. Тож, якщо у вас є нагальна необхідність рухатись узбіччям
автодороги у темну пору доби, потурбуйтесь, щоб ваш одяг мав світлоповертаючі елементи. Це можуть бути стрічки з люмінісцентним пофарбуванням або невеликі значки, на зразок тих, що використовують велосипедисти. Не зайвим буде мати при собі ввімкнений ліхтарик. Ці прості та, водночас, ефективні методи виділити себе у темряві під час руху значно збільшать ваші шанси на те, що водій завчасно вас побачить.
Любіть життя, поважайте себе та інших учасників дорожнього руху. Пам’ятайте, слово «пішохід» повинно звучати гордо!
Олександр СІСТУК,
ст. державтоінспектор ВДАІ
з обслуговування адміністративної території
Здолбунівського району, капітан міліції.

Comments are now closed for this entry