За сім місяців 2011 року на території Рівненської області зареєстровано 36 дорожньо-транспортних пригод за участю дітей. Троє неповнолітніх загинули та майже 40 отримали поранення - така невтішна статистика цих аварій Майже половину з усіх автопригод складають ДТП, що сталися з вини самих дітей.
У порівнянні з минулим роком кількість ДТП цього виду зменшилась, але, що найбільше вражає, кількість загиблих дітей збільшилась у три рази.
За звітний період у більшості випадків в аварії потрапляли діти-пішоходи. І така картина спостерігається протягом декількох останніх років.
Не усвідомлюючи наслідків від невиконання правил дорожнього руху, діти
нехтують елементарними вимогами «дорожньої грамоти». Хоча, під час зустрічей у школах з працівниками ДАІ вони демонструють достатній рівень знання ПДР.
У більшості випадків під колеса автомобілів потрапляють діти від 7 до 14 років. Саме шкільний вік.
Тому щороку, в період з 20 серпня по 20 вересня, по всій Україні проводиться конкурс-рейд «Увага! Діти - на дорозі!». Його метою є недопущення дитячого дорожньо-транспортного травматизму, а також профілактична робота, спрямована на поглиблене роз’яснення неповнолітнім вимог ПДР та того, які бувають наслідки від їх невиконання.
Для цього у відділі Державтоінспекції за всіма дошкільними та шкільними навчальними закладами закріплюються працівники. У першій декаді вересня іспектори ДАІ проводять профілактичні бесіди з безпеки дорожнього руху. Особливу увагу звертають на дітей, які прийшли у школу в перший раз. Адже, не у всіх батьків є можливість супроводжувати дитину до школи і забирати після уроків.
Допомагають вартовим доріг у навчанні дітей дорожній грамоті і освітяни. Згідно із шкільною програмою у кожному навчальному закладі саме у вересні з дітьми проводять різноманітні конкурси по ПДР.
Працівники Державтоінспекції сподіваються, що спільними зусиллями все-таки вдасться досягти зниження кількості ДТП за участю дітей. І якщо до нас приєднаються і батьки, і педагоги, тоді ріше ми будемо чути слова на кшталт: «Увага! На вулиці Соборній сталася дорожньо-транспортна пригода. Під колеса автомобіля потрапила дитина!»
Прес-служба ВДАІ УМВС.

Comments are now closed for this entry