Під час літніх канікул більшість дітей проводить свій вільний час без нагляду дорослих. Дозвілля молоді в цей період різноманітне. На жаль, деякі сучасні підлітки вже не уявляють повноцінного відпочинку без пляшки пива та тютюну. Їм активно сприяють горе-продавці в торговельній мережі, без вагань продаючи дітям заборонені товари.
Невеличкі кіоски та магазинчики, що розміщені неподалік навчальних закладів, спортивних майданчиків та будинків у м. Здолбунів, зацікавили правоохоронців недаремно. За інформацією здолбунівчан, продаж спиртного та тютюну дітям у цих місцях є вже звичним явищем.
Нагадаю, що законодавством України заборонено продаж слабоалкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, що не досягли 18 років. Якщо ж у продавця виникають сумніви щодо віку покупця вказаного товару, він має право вимагати у нього документ, що засвідчує його вік.
Черговий рейд працівників відділу кримінальної міліції у справах дітей Здолбунівського РВ УМВС видався “змістовним”. Перевіривши торговельні об’єкти району, міліціонери виявили у одному з них явні порушення. Прямісінько на очах у міліціонерів дівчатка-підлітки без проблем придбали 2-літрову пляшку пива та пачку цигарок. Ніхто не поцікавився ні віком юнок, ні їх документами.
Як встановили правоохоронці, юним клієнткам виповнилося по 17 років. Продавець же намагалася пояснити, що продала дівчатам заборонений товар випадково.
- В магазині була купа народу, всі брали пиво, цигарки, воду, - виправдовувалася продавчиня, - я не звернула увагу на те, кому продала спиртне та тютюн. Більше не продаватиму, обіцяю!
Як виявилося, жінка “обіцяла” правоохоронцям не вперше. За словами працівників ВКМСД Здолбунівського РВ УМВСУ в Рівненській області, продавець цього магазину минулого літа вже притягувалася до адміністративної відповідальності за порушення правил торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.
Неповнолітні дівчата, яких міліціонери затримали біля магазину, говорять, що у Здолбунові купити тютюн та пиво важко, але можливо. Окремі діти знають, де їм можуть продати заборонений товар. Ці ж дівчата придбали товар у магазині, розташованому обабіч дороги, що веде з пляжу.
Андрій Разгонов, перший заступник начальника – начальник кримінальної міліції, зазначає, що лише за 7 місяців цього року в районі правоохоронцями було здійснено 8 рейдів, під час яких за розпиття спиртного у громадських місцях до адміністративної відповідальності притягнуто 7 дорослих та складено 8 адмінпротоколів на підприємців за продаж неповнолітнім алкогольних виробів та тютюну, які в подальшому направляються на розгляд адміністративних комісій за місцем проживання.
Залишається сподіватися, що за підтримки держави та громадськості вдасться подолати протиправну діяльність окремих бізнесменів, які при черговій “облаві” шукають виправдання перед міліцією. Робота ж правоохоронців щодо виявлення вказаних порушень триватиме й надалі.
Вікторія ГЕТМАНЧУК,
помічник начальника по зв’язках
з громадськістю і ЗМІ
Здолбунівського РВ УМВС, лейтенант міліції.

Comments are now closed for this entry