Злодії, як правило, потрапляють до чужої квартири через вхідні й балконні двері, вікна й кватирки. Найвірнішим варіантом захисту є встановлення сигналізації з підведенням до пульту охорони. Можна, звичайно, скористатися подібними послугами приватних охоронних організацій, однак, як показує практика, найнадійнішою є охорона міліцейська. У квартирах, що перебувають під охороною, злодіїв затримують в 99 відсотках випадків. У тих випадках, коли злодії не затримані, підрозділи охорони компенсують власникові квартири збитки від крадіжки.
Тим, хто тільки придбав квартиру, фахівці радять не квапитися з укріпленням вхідних дверей, оскільки ваші зусилля можуть «оцінити» і злодії, які відповідно почнуть вживати свої контрзаходи. Є надійніший спосіб – не міняючи старих, відразу ставте другі двері – міцні й надійні. Петлі необхідно встановлювати так, щоб вони були заховані, щоб зловмисники не змогли їх спиляти або збити. Металеві двері слід монтувати так, щоб злодії не могли підчепити їх ломом. Якщо двері виготовлені з тонкого листового заліза, злочинці легко можуть розкрити їх, як консервну банку, тому зміцніть їх додатковим захистом, особливо в місцях кріплення замків і петель. Бажано, щоб вхідні двері мали два замки. Перший використовується у випадку знаходження мешканців у будинку, другий – при їхній відсутності.
Наступний шлях, яким до будинку можуть проникнути небажані «гості» – це вікна, у тому числі й балконні. Вони мають бути оснащені металевими ґратами. Особливо це стосується квартир першого й останнього поверхів, а також тих, до вікон яких підведені пожежні драбини, дістають гілки дерев і т.п. Ще краще, якщо до ґрат також підведена сигналізація.
По-третє, слід ураховувати, що іноді ми самі допомагаємо злодіям. Нерідко ми не завішуємо вікна шторами, крізь які можна розгледіти обстановку в помешканні, те, що відбувається в нашому будинку. І ще – надзвичайно важливо не розголошувати, яка побутова техніка, коштовні речі є у вас вдома.
Не запрошуйте в гості тих, кого ви не знаєте. Випадкові знайомі – теж не найкращий варіант для гостинності. Не пускайте сторонніх людей до квартири, особливо для розпиття спиртних напоїв. Злочинці можуть підсипати в алкоголь, який принесли з собою, снотворні препарати. Але й без алкоголю буває, що людина, яку ви запросили в гості, вас же й обкрадає. До речі, про це повинні пам'ятати й ваші діти. Якщо до вас під різним приводом (наприклад – «дезінфекція», «слюсар», «установка кабельного телебачення», «працівник відділу соціального захисту», «рекламний агент» і так далі) приходить незнайома людина, то тричі подумайте, перш ніж впустити її. Не відчиняйте дверей, не з'ясувавши, хто саме до вас прийшов. Не можна відразу впускати незнайомців, які представляються працівниками різних служб, якщо ви їх не викликали. З'ясуйте телефон даної установи й обов'язково попросіть показати документ, що посвідчує особистість. Якщо виникли сумніви, зателефонуйте до зазначеної організації й попросіть зайти іншим разом, зверніться до міліції, покличте на допомогу сусідів. Раптом це – навідник, і, впустивши його на поріг, ви даєте лиходієві можливість оцінити житло, систему запорів і наявність сигналізації.
Пам’ятайте: ваш ворог - непомірна довірливість. Недарма раніше на двері чіпляли спеціальні ланцюжки – через відкриту щілину можна передати той чи інший предмет, але сторонній до будинку вже не зайде. Переговірні обладнання також допомагають забезпечити безпеку житла. Значно зменшує ймовірність квартирної крадіжки присутність у помешканні собаки. При можливості можна встановити й автономну сигналізацію, зробити імітацію присутності вдома господарів – у вигляді підключення до таймерів висвітлення, телевізора, магнітофона й інших електричних приладів, які по завчасно закладеній програмі будуть включатися на певний проміжок часу.
Четверте. Квартирні злодії можуть діяти й іншими способами. Наприклад – запропонують поворожити («освятити» квартиру, на яку нібито наведена «порча») у вашому будинку, попросять переповити дитину, напитися води, дати ліків і таке інше. Як правило, такі відвідування завершуються крадіжками. Проникнути до житла в присутності мешканців злочинці можуть лише тоді, коли господарі занадто безтурботні. Така легковажність може дорого коштувати. Повідомляйте до міліції про всіх підозрілих візитерів. Намагайтеся запам'ятати тих, хто виносить речі з чийогось житла, прикмети підозрілих осіб, марку й номер автомашини, інформуйте про це працівників міліції. При найменшій підозрі щодо сторонньої людини, яка цілими днями тиняється біля вашого будинку, повідомте свого дільничного інспектора міліції або зателефонуйте 102.
Андрій Разгонов,
т. в. о. начальника Здолбунівського РВ УМВС України 
в Рівненській області, підполковник міліції.

Comments are now closed for this entry