Влітку криміногенна ситуація в підлітковому середовищі значно ускладнюється, що у першу чергу пов’язано зі збільшенням міграції населення. Особлива напруга створюється в місцях відпочинку. В цей період зростає кількість скоєних неповнолітніми тяжких злочинів - пограбувань, крадіжок та злочинів, пов’язаних з наркотиками.
З метою посилення боротьби зі злочинністю неповнолітніх і забезпечення належної охорони громадського порядку в місцях їх масового відпочинку, профілактики підліткової злочинності під час літніх шкільних канікул та на виконання наказу МВС України від 26.05.2011 року № 241 “Про проведення загальнодержавних оперативно-профілактичних заходів “Літо-2011”, відповідно до пріоритетів діяльності МВС України, на території Здолбунівського району з 1 червня до 31 серпня цього року за участю представників відділу освіти, служби у справах дітей Здолбунівської районної державної адміністрації та громадськості проводяться оперативно-профілактичні заходи “Літо-2011”.
Під час операції “Літо-2011” здійснено ряд заходів, спрямованих на створення профілактичних позицій у місцях масового дозвілля неповнолітніх, сили та засоби оперативно-розшукової діяльності зорієнтовано на своєчасне розкриття злочинів, вчинених у цих місцях. Проведено роботу зі своєчасного виявлення і постановки на облік неповнолітніх, схильних до скоєння правопорушень та злочинів.
Спільно зі службою в справах дітей РДА проведено 5 оперативно-профілактичних заходів з виявлення неблагополучних сімей, а також батьків, які не приділяють належної уваги вихованню своїх дітей, осіб, які втягують неповнолітніх у пияцтво, скоєння злочинів та іншу протиправну діяльність.
- В рамках заходів складено 16 адміністративних протоколів, а саме: за ст. 173 “Дрібне хуліганство” – 3 (1 адмінпротокол складений на неповнолітню особу); за ч. 1 ст. 178 КУпАП “Розпивання спиртних напоїв у громадських місцях і поява в громадських місцях у п’яному вигляді) - 3 (1 адмінпротокол складений на неповнолітню особу); за ст. 175-1 “Куріння тютюнових виробів в громадських місцях” – 1; за ч. 1 ст. 184 КУпАП "Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей" - 9 (адмінпротоколи на батьків). Проведено бесіди з 4 неповнолітніми, які перебувають на обліку в підрозділі КМСД Здолбунівського РВ УМВС, та їх батьками з метою встановлення місця перебування підлітків під час літніх канікул, - зазначає перший заступник начальника Здолбунівського РВ – начальник кримінальної міліції Андрій Разгонов.
Міністерство внутрішніх справ України стурбоване станом справ щодо виховання молоді і тому нагадує батькам про необхідність посилення уваги до належного виховання своїх дітей.
Вікторія ГЕТМАНЧУК,
помічник начальника по зв’язках з громадськістю та ЗМІ
РВ УМВС України в Рівненській області, лейтенант міліції.

Comments are now closed for this entry