Відділ боротьби з незаконним обігом наркотиків Здолбунівського РВ УМВС України в Рівненській області звертає увагу жителів району на те, що з початком літа органами внутрішніх справ на Здолбунівщині планово проводиться операція «Мак-2011».
Метою операції є профілактика незаконного обігу наркотиків, виявлення та знищення посівів маку і конопель, недопущення їх незаконного витоку та перекриття каналів збуту наркосировини з легальних посівів, запобігання фактам незаконної заготівлі наркосировини та її транспортування.
Під час минулорічної операції працівниками органів внутрішніх справ району було виявлено та знищено 5680 нарковмісних рослин. За незаконний посів і вирощування снотворного маку й конопель було порушено 3 кримінальні справи, 2 осіб притягнуто до адмінвідповідальності за невжиття заходів щодо знищення нарковмісних рослин.
Як відомо, необізнаність із законом не звільняє від відповідальності за його невиконання. Саме тому у черговий раз нагадуємо мешканцям району норми закону та застерігаємо від необачних кроків.
Неприпуситимим є висівання та вирощування маку, конопель без відповідної ліцензії Комітету з контролю за наркотиками МОЗ за погодженням з МВС України. В разі порушення цієї вимоги настає кримінальна відповідальність за незаконні посіви і вирощування снотворного маку чи конопель.
Невжиття землекористувачами або землевласниками на закріплених ділянках заходів зі знищення дикорослих конопель чи снотворного маку (згідно з ч. 2 ст. 106-1 КупАП) тягне за собою накладення штрафу у розмірі від 9 до 18 неоподатковуваних мінімумів доходів - на громадян і від 18 до 45 неоподатковуваних мінімумів доходів - на посадових осіб.
Згідно зі ст. 106-2 КупАП незаконний посів або вирощування снотворного маку в кількості від 100 до 500 рослин чи конопель у кількості до 10 рослин караються штрафом від 18 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно вирощуваних нарковмісних рослин.
Незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості від 100 до 500 рослин чи конопель у кількості від 10 до 50 рослин караються штрафом від 100 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років (ч. 1 ст. 310 Кримінального кодексу України).
Незаконний посів або вирощування снотворного маку чи конопель особою, яка була засуджена за цією статтею або раніше вчинила один із злочинів, передбачених ст. 307, 309, 311, 317 Кримінального кодексу України, або за попередньою змовою групою осіб з метою збуту, а також незаконний посів і незаконне вирощування снотворного маку в кількості 500 і більше рослин чи конопель у кількості 50 і більше рослин караються позбавленням волі строком від 3 до 7 років (ч. 2 ст. 310 Кримінального кодексу України).
Сподіваємось, що наведена інформація застереже вас від необачних кроків, а отже, допоможе уникнути проблем із правоохоронними органами та сприятиме боротьбі із наркотизацією суспільства.
Юрій СІРАК,
начальник Здолбунівського РВ УМВС України
в Рівненській області,
підполковник міліції.

Comments are now closed for this entry