Службу дільничних інспекторів міліції в органах внутрішніх справ вважають однією з найнаближеніших до пересічних громадян, так як 80% їх заяв розглядають саме дільничні. Тож після зустрічей з працівниками цієї служби у більшості людей складається думка про роботу усієї міліції.
На Здолбунівщині 14 працівників сектора дільничних інспекторів міліції розкривають кожен третій злочин і контактують із сотнею осіб, які перебувають на профілактичних обліках. Коли дільничний інспектор у курсі всіх подій на адміністративній території, він у змозі швидко розкрити будь-який злочин або його попередити. Тож гарантія правопорядку на дільниці – постійний особистий контакт дільничного з населенням.


На уважне ставлення, справжній інтерес і бажання допомогти з боку дільничного люди обов‘язково відповідають повагою і в усьому йдуть назустріч. Саме такі стосунки склалися у старшого лейтенанта міліції Андрія Берника з мешканцями дільниці, яку він обслуговує. А це територія Новосілківської та Копитківської сільських рад, де мешкають понад 3,2 тисячі жителів. Відверто кажучи, забезпечувати порядок у шести населених пунктах, де налічується близько півтори тисячі дворів, - справа не проста. Але люди, не вагаючись, ідуть до дільничного інспектора зі своїми бідами та проблемами.
Молодий правоохоронець, який служить в органах внутрішніх справ з 2005 року, добре справляється з покладеними на нього функціональними обов‘язками. Адже, за його словами, для дільничного інспектора головне – це вміння спілкуватися з людьми, вміти слухати, бачити, бути готовим щохвилини кинутися на допомогу із максимальною самовіддачею. Усе це дає можливість контролювати стан криміногенної обстановки на території обслуговування, звісно ж, не без допомоги населення, яке з довірою ставиться до Андрія Берника. Його правою рукою в роботі є громадський помічник Тарас Вікторович Пешко, за сприяння якого на дільниці було попереджено та припинено чимало правопорушень. На думку Т. В. Пешка, підтримка дільничного – це допомога, у першу чергу, самим собі.
Мешканці сіл характеризують свого дільничного як наполегливого та вправного працівника. Його роботою задоволені. Обслуговуючи дільницю, він уміє підтримувати гарні стосунки і з людьми похилого віку, і з дітьми, знаходить спільну мову із злісними порушниками і потерпілими.
Про власні досягнення Андрій Берник розповідає скромно, небагатослівно, наголошуючи на тому, що оцінка його роботи не в показниках, а у ставленні та довірі населення, тому працює, не покладаючи рук, щоденно, тим самим підвищуючи та зміцнюючи імідж не лише дільничних інспекторів, а й органів внутрішніх справ у цілому.
Вікторія ГЕТМАНЧУК,
помічник начальника по взаємодії з громадськістю та ЗМІ Здолбунівського РВ УМВС України в Рівненській області, лейтенант міліції.

 

Comments are now closed for this entry