Двадцять дев’ятого грудня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг» (далі - Закон). Відповідно до Закону, з 4 квітня 2016 року повноваження у сфері реєстрації місця проживання фізичних осіб делегується виконавчим органам сільських, селищних, міських рад.


Положенням Закону визначено, що виконавчий орган сільської, селищної або міської ради, сільський голова є органом реєстрації, що здійснює:
- реєстрацію, зняття з реєстрації місця проживання особи на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюється повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради;
- передачу інформації та/або внесення у законодавчо встановленому порядку відомостей про реєстрацію та зняття з реєстрації місця проживання/перебування до Єдиного державного демографічного реєстру.
На сьогодні, у відповідності до Закону, територіальні підрозділи УДМС України в Рівненській області завершують передачу виконавчим органам сільських, селищних, міських рад картотек, що складаються з відомостей про реєстрацію у формі картки реєстрації особи та адресної картки.
Для оформлення реєстрації, зняття з реєстрації місця проживання особа подає ті ж документи, які були визначені попереднім законодавством.
Однак, збільшується до 30 календарних днів термін, протягом якого громадянин після зняття з реєстрації повинен звернутися до органу реєстрації. Зареєструвати місце проживання новонародженої дитини батьки зобов’язані протягом 3-х місяців з дня державної реєстрації народження.
Також особа може доручити в установленому законодавством порядку подати заяву про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання відповідній посадовій особі виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, управителю багатоквартирного будинку за місцем її проживання.
Віктор ТОМАШЕВСЬКИЙ,
завідувач Здолбунівського районного сектора управління 
Державної міграційної служби України в Рівненській області.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації. Коментатори які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі неавторизованих користувачів друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити