У понеділок, 8 вересня, відбулася зустріч активістів Здолбунівської сотні само­оборони з міським головою Здолбунова І. О. Ольшевським.
На прийом до мера ми прийшли, щоб порушити питання щодо нарікань великої кількості громадян міста на роботу ТзОВ Комунальних підприємств з обслуговування міського кладовища, а також про незадоволення діяльністю кафе “Скорпіон”.
Аби ввести читача в суть проблеми, хочемо роз’яснити усе детально. До активістів сотні звернулася жителька Здолбунова зі скаргою на ритуальну службу. Жінка розповіла, що після похорону близької людини її сім’я отримала від ТзОВ Комунальних підприємств рахунок на суму 533 гривні за копання ями на кладовищі. Хоча цих послуг підприємство не надавало, а могилу родичі померлого викопали самотужки.
Як згодом з’ясувалося, цей випадок не є поодиноким. Брати немалі гроші з родичів померлих за роботи, яких вони не виконували, у ТзОВ Комунальних підприємств є правилом, а не винятком.
Тому 5 червня 2014 року ми направили звернення до міського голови з вимогою переглянути та знизити тарифи на викопування могил, які є одними з найвищих в області, і передбачити альтернативні варіанти надання ритуальних послуг. 27 червня надійшла відповідь про те, що це питання буде розглянуто на засіданні виконкому у серпні. Не отримавши відповіді про результати розгляду, ми й вирішили завітати до І. Ольшевського. Як з’ясувалося під час зустрічі, у серпні виконком питання не розглядав, ухваливши рішення його вивчити і винес­ти на наступне засідання.
Тому природно, що у нас виникли запитання до міського голови:
1. Невже тих трьох місяців, які спливли від дня подання звернення, було недостатньо для вивчення проблеми?
2. Чому міська рада затягує розгляд питання, лобіюючи інтереси приватного підприємства і нехтуючи інтересами громади?
3. Чи буде врешті знижено тарифи на поховання, і чи матимуть мешканці міста можливість обирати на свій розсуд і відповідно до фінансових можливостей варіант надання ритуальних послуг?
4. Хто персонально оббирає родини померлих, криючись за назвою ТзОВ Комунальних підприємств?
Сподіваємося, що відповіді на ці запитання ми отримаємо на черговій зустрічі з міським головою, яка відбудеться 17 вересня. Зараз від міського голови ми лише почули про готовність знизити тариф до 500 гривень. Можливості громадянам самим обирати виконавців ритуальних робіт п. Ольшевський не бачить. Тобто, якщо хтось і захоче, аби могилу копав хтось з близьких, йому, як і раніше, доведеться за це заплатити обраній владою приватній структурі.
Чимало нарікань від містян надходить і стосовно діяльності кафе “Скорпіон”. Аби прояснити ситуацію, ми звернулися із запитанням до міськради і відповідних контролюючих органів.
У ході перевірки з’ясувалося, що заклад функціонує без належно оформлених документів, не має договору оренди землі і, відповідно, не сплачує податки до міського бюджету. Там постійно порушується режим роботи, а, згідно з вис­новками санітарної служби, у зв’язку з порушеннями санітарних норм і правил, які мають місце, кафе повинне припинити функціонування. Всі перелічені недоліки виникли не за один день, з ними заклад працює вже багато років.
Тому знову напрошується запитання: міська влада цього не бачить, чи свідомо ухиляється від вирішення болючих проблем?
Скільки ще потрібно Майданів, аби наші посадовці усвідомили, що вони най­мані людьми, аби працювати на благо усієї громади, а не лише наближених до влади “господарів життя”?
Здолбунівська сотня самооборони.


Коментар з приводу

І. Ольшевський, міський голова Здолбунова:

- Перш, ніж звинувачувати когось, треба спочатку розібратися. Комбінат комунальних підприємств, нині – ТзОВ Комунальних підприємств, багато років займався наданням ритуальних послуг, маючи відповідні дозволи, техніку. Зараз у них є дозвіл на діяльність від Антимонопольного комітету. Відповідно, підприємство подає до міської ради розрахунки, а ми затверджуємо тарифи на засіданні виконкому.

24 вересня на засіданні виконкому ми будемо розглядати питання щодо перегляду тарифів. Але проведені розрахунки свідчать, що значно знизити тариф не вийде: коли ми все детально прораховуємо, то виходить, що основ­ний дохід підприємства йде на зарплатню його працівників, котрі обслуговують кладовища, забезпечують ритуальні послуги. А ще - на завезення піску, вивезення сміття…
Щодо порівняння наших тарифів з вартістю ритуальних послуг в інших містах, то це не зовсім правильно, адже у багатьох з них кладовища обслуговують комунальні підприємства міських рад, а у нас це робить підприємство приватне. Можна, звісно, перекласти надання ритуальних послуг на міських комунальників і максимально знизити ціни. Але якщо проблему розглядати так, тоді з бюджету треба знімати тисяч двісті гривень, які мали б піти на освітлення вулиць, благоустрій міста… Чи буде це правильно?
Питання альтернативного надання послуг ми також розглянемо, адже, справді, трапляються поодинокі випадки, коли, за традицією, могилу людині мають копати прихожани церкви чи ще хтось. Ймовірно, треба зобов’язати підприємство у таких випадках дозволити це робити під конт­ролем його працівників.
До речі, зараз якраз триває перевірка ТзОВ Комунальних підприємств представниками Антимонопольного комітету, можливо, і вони зроблять якісь висновки щодо тарифів. 17 вересня я матиму чергову зустріч з представниками Здолбунівської сотні самооборони, де все детально їм роз’ясню.
З кафе «Скорпіон» також непроста ситуація. У 2007 році з власницею кафе був припинений договір про оренду землі, адже намічалося велике будівництво кільцевої розв’язки на тому місці. Згодом жінка продала кафе іншому власнику, який також вимагав у нас землю в оренду, оскільки не міг без цього оформити право власності. Пізніше це право він таки оформив у судовому порядку. Я днями перевірив інформацію щодо сплати податків - власник сплачує усе, окрім земельного податку. А оскільки орендувати землю не дозволено, то й податок сплатити не примусиш. Хоча після останньої розмови власник кафе таки погодився сплатити податок на землю за три роки. Та насправді споруда цього кафе там абсолютно “не вписується”. Найкращий варіант - перенести її в інше місце. І ми цю ситуацію обов’язково розумно та виважено вирішимо.

Comments are now closed for this entry