Центральною виборчою комісією оголошено про початок 11 вересня 2010 року виборчого процесу чергових виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, крім виборів міського голови Києва, депутатів Київської міської та Тернопільської обласної рад.
Контроль за дотриманням та застосуванням законодавства про місцеві вибори на всій території України здійснює Центральна виборча комісія. Не належить до її повноважень розгляд звернень, заяв і скарг щодо підготовки та проведення місцевих виборів (ст. ст. 25, 85 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради АвтономноїРеспубліки Крим, місцевих рад та сільських, селищних і міських голів"). Організацію і проведення місцевих виборів забезпечують територіальні виборчі комісії.
У межах території відповідної виборчої дільниці контроль за додержанням та застосуванням законодавства про місцеві вибори здійснює дільнична виборча комісія, яка, зокрема, розглядає звернення з питань підготовки виборів, організації голосування на виборчій дільниці та, у межах своїх повноважень, приймає щодо них рішення.
Порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності з приводу місцевих виборів визначений розділом ХІІ Закону, згідно з яким скарги, що стосуються виборчого процесу, підлягають розгляду на засіданні відповідної виборчої комісії або судовому. Згідно зі ст. 85 Закону про право на звернення до суду зі скаргою, що стосується місцевих виборів, мають лише суб’єкти виборчого процесу та їх довірені особи.
Участь органів прокуратури у розгляді скарг про порушення виборчого законодавства регламентовано ч. 8 ст. 88 Закону. Згідно з нею, якщо виборча комісія при розгляді скарги визнає необхідним проведення перевірки зазначених у скарзі обставин правоохоронними органами, вони за її зверненням перевіряють ці обставини та вживають заходів щодо припинення порушення законодавства у дводенний строк з дня отримання звернення. А якщо звернення отримано менше, ніж за три дні до голосування, у день голосування чи в наступний за ним день - невідкладно. Про результати перевірки та вжиті заходи повідомляють виборчу комісію.
Відповідно до ст. 91 Закону особи, винні в порушенні законодавства про місцеві вибори, притягуються до дисциплінарної, адміністративної чи кримінальної відповідальності у порядку, встановленому законом.
Олена ХОДАК,
заступник прокурора
Здолбунівського району.

Comments are now closed for this entry