Ось такі гори сміття (див. фото) мешканці Здолбунова могли спостерігати нещодавно на всіх контейнерних площадках міста. І тривало це не день і не два. Народному обуренню не було меж. Понад тридцятиградусну спеку доповнював ще й нестерпний сморід, що розносився від смітників. І одразу посипалися скарги (як по телефону, так і письмові) до міської ради, комунального підприємства, санстанції з вимогами розібратися в ситуації. Спробувала це зробити і редакція районки.
Як виявилося, причиною цього стало те, що в ТзОВ Комунальних підприємств із наявних трьох автомобілів-сміттєвозів одночасно вийшли з ладу два.


За словами інженера комунальної служби міської ради І. Г. Сироти, як тільки машини були відремонтовані, належне вивезення сміття було відновлене. На цей час недоліки усунуті, вивезення сміття відбувається за звичним графіком згідно із схемою очистки міста.
Сміттєва проблема для Здолбунова не нова. Час від часу вона загострюється, викликаючи роздратування і невдоволеність мешканців. Переповнені контейнери, яких постійно й усюди бракує. Довкола них в радіусі десятків метрів розкидане вітром дрібне сміття. Гнилі відходи, сморід, мухи, облізлі коти, агресивні собаки біля контейнерів... Картина, погодьтеся, знайома нам всім.
З таким становищем не можуть змиритися мешканці міста, як-от жителі будинків № 204 по вул. Шевченка,
№ 125 по вул. Новій (район гідропарку), № 36 по вул. Шкільній. Люди зверталися у відповідні інстанції, вимагаючи вирішити цю проблему. Звичайно, від будинків, як стверджує санстанція, смітники знаходяться на відповідній відстані. Проте не від дитячого майданчика, зокрема буд. № 36 по вул. Шкільній, де постійно повно дітвори. Джерело антисанітарії тут знаходиться зовсім поруч.
Мешканці вказаного будинку вимагали від міської ради прибрати контейнери зовсім і здійснювати вивозку сміття “за дзвінком” у визначений час, як це було колись. Та, як вияснилося, це влаштовує не всіх. Ті, хто працює, зокрема по змінам, не мають можливості чекати сміттєвоза, їх цілком задовольняє той порядок, який існує.
Як зазначила у телефонній розмові інженер з благоустрою міської ради І. Г. Сирота, вивозка сміття “за дзвінком” - вчорашній день. І повернення до неї неможливе, бо люди все одно нестимуть відходи на те місце, де стояли контейнери, і тоді утворюватимуться стихійні сміттєзвалища. Аби вирішити проблему з перевантаженням вказаної контейнерної площадки, заплановано влаштувати ще одну по вул. Парковій.
Звичайно, міська рада по можливості намагається реагувати на побажання здолбунівчан. Крім того, до релігійних свят та визначних дат влаштовуються декади благоустрою. Оголошено її і до річниці Дня незалежності України. Зокрема ТзОВ Комунальне підприємство зобов’язано забезпечити відповідний санітарний стан контейнерних площадок. Хочеться сподіватися, що цієї вимоги комунальна служба дотримуватиметься не лише напередодні свят, а й постійно.
Хочу сказати й про інше. Виставляючи свої претензії перед владою міста щодо його санітарного стану, благоустрою, ми самі іноді не вважаємо за потрібне особисто долучатися до цієї справи. Стихійні смітники, пакети з відходами обабіч вулиць — це результат нашої безгосподарності й невихованості. А якими ми залишаємо після себе місця відпочинку у міському гідропарку, де в ці літні дні проводить своє дозвілля маса народу? Далеко не всі здолбунівчани укладають угоди на вивезення сміття з ТзОВ КП. Тож варто кожному задуматися над цим. Адже наше місто - це наш спільний дім, і про порядок у ньому ми маємо дбати всі разом.
Людмила ВАСЮК.

 

Comments are now closed for this entry