Актуально

Двадцять дев’ятого грудня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг» (далі - Закон). Відповідно до Закону, з 4 квітня 2016 року повноваження у сфері реєстрації місця проживання фізичних осіб делегується виконавчим органам сільських, селищних, міських рад.

Медпрепарати в Україні  вкотре здорожчають?

 

Лакмусовим папірцем цивілізованості та «європейськості» кожної країни є те, як у ній ставляться до людини, - її соціального захисту, здоров’я, життя. Тож, на жаль, той факт, що до омріяної Європи нам, як до неба, доводиться констатувати чи не щодня. Наприклад, тоді, коли купуємо будь-які ліки в аптеці.

Ціни знову підуть вгору...
Загальний ріст цін, звісно, позначився на вартості ліків. Причому, позначився так, що деякі з них стали вже практично недосяжними для тих, хто змушений існувати на невисокі пенсії та зарплати. За останніх два роки ціни на ліки підвищували чотири рази. І, на жаль, це ще не межа: нещодавно з’явилася тривожна для багатьох інформація про те, що Міжнародний валютний фонд рекомендує Україні збільшити пільговий податок на ліки з 7 до 21 %. Таким шляхом нашій державі пропонується компенсувати недоотримані доходи з Єдиного соціального внеску.
Якщо зважити на те, що імпортна сировина є у складі багатьох медпрепаратів, то у разі підтримки рекомендації МВФ ліки здорожчають миттєво, стверджують фармацевти. До того ж, якщо імпортні ліки стануть наддорогими, і до країни їх завозити перестануть, то наші виробники неодмінно піднімуть ціни і на вітчизняний продукт. Тобто виконання вимог МВФ одразу ж «відіб’ється» на найнезахищеніших верствах населення. Щоправда про непідтримку такого кроку зараз активно заявляють і виробники ліків, і їх імпортери, і навіть Міністерство охорони здоров’я України. Проте потреба отримати черговий транш валютного фонду може виявитися для урядовців куди важливішою, аніж необхідність дослухатися до зітхань «знизу». А МВФ проб­леми простих українців турбують менше всього: його рекомендації спрямовані на те, щоб наша держава збільшувала надходження до бюджету і була спроможною віддавати позичене.