Ряд цікавих і корисних заходів для молоді було організовано Здолбунівським районним центром зайнятості в рамках проведення тижня профорієнтації.
Так, для учнів 3-го курсу групи штукатурів-лицювальників-плиточників Здолбунівського професійного ліцею залізничного транспорту був організований урок «Техніка пошуку роботи». Спеціалісти Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості провели презентацію курсів навчання для безробітної молоді. В ході перегляду відеофільму молоді люди ознайомилися з тими професіями, які можна здобути на курсах в Рівному та с. Олександрія. Дев’ятикласники міської ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 побували на уроці «Шлях до реального трудового життя», де отримали інформацію щодо правильного вибору професії на основі особистих нахилів, інтересів, здібностей. «Оволодій новою професією» - так називався консультативний семінар, в ході якого безробітна молодь змогла дізнатися про професії, які користуються попитом на ринку праці. Про роль близьких людей у виборі дітьми майбутньої професії йшлося на семінарі для батьків учнів шкіл міста.


Цікаво пройшов «Турнір знавців професій», у якому взяли участь школярі міських ЗОШ №№ 1, 3, 4, 5, 6. Перше місце виборола команда ЗОШ № 3, друге - ЗОШ № 6, третє - ЗОШ № 5.
Про актуальні на ринку праці робітничі спеціальності молодь дізналась під час «Марафону робітничих професій». Із специфікою деяких з них юнаків і дівчат ознайомили заступник директора ТзОВ «Добробут» В. М. Хилюк, начальник автоколони підприємства «Гаруда» О. В. Журбицький, приватний підприємець Т. П. Шалигіна. Виступила перед учасниками заходу і заступник директора Здолбунівського професійного ліцею залізничного транспорту Н. А. Поліщук, яка розповіла про те, яких спеціалістів готують у закладі, демонструвався і фільм про ліцей.

 


Чимало корисної інформації щодо того, куди піти вчитися після закінчення школи, отримали випускники загальноосвітніх закладів району під час «Ярмарку професій», який відбувся на базі міської ЗОШ
І-ІІІ ст. № 6.
У загальноосвітніх закладах району також відбулися тижні профорієнтації. Зокрема, як повідомила практичний психолог Копитківської ЗОШ І-ІІІ ст. Ірина Мартинюк, у школі були проведені конкурс учнівських стінгазет «Мій вибір професії», виставка малюнків учнів 1-6 класів «Хочу бути...», профорієнтаційний урок для учнів 9, 11 класів, конкурс учнівських творів «Як я уявляю свою професію».
Людмила ВАСЮК.
На фото: під час проведення тижня профорієнтації.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry