Для людини старшого віку дуже складним виявляється перехід від стану максимальної активності, бурхливої діяльності до її поступового зниження, особливо якщо цей перехід настає раптово внаслідок втрати роботи. Вирішення цієї проблеми ускладнюється через такі причини, як ідентифікація себе з професійною діяльністю, відчуття дискримінації під час прийняття на роботу або навчання, пропозиціях роботи з нижчою заробітною платою та фаховим статусом.
Одним із найголовніших способів конструктивного переживання ситуації втрати роботи – активний пошук нової. Важливе значення має уміння вдало презентувати себе на співбесідах у процесі працевлаштування. Людям, які володіють актуальними на ринку праці професійними навичками, простіше віднайти підходящу роботу в порівнянні з тими, хто має недостатню або застарілу підготовку, тому підвищення кваліфікації та перенавчання є важливим компонентом успішного працевлаштування в зрілому віці.


Тому у Здолбунівському районному центрі зайнятості 1-го грудня відбувся семінар для осіб старше 55 років. Учасників семінару ознайомили з актуальними вакансіями та можливостями професійного навчання на курсах служби зайнятості.
Гостем на заході була заступник начальника управління Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі Наталія Семенівна Лещенко, яка запрошена центром зайнятості з метою висвітлення інформації щодо змін до чинного пенсійного законодавства. Наталія Семенівна ознайомила присутніх з Законами України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» та «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Присутні познайомилися із багатьма змінами, які відбулися у 2015 році у пенсійній системі України щодо виходу на пенсію за віком, про вимоги до страхового стажу, про утримання податку на доходи фізичних осіб та військового збору з сум пенсій, про порядок виплати пенсії працюючим пенсіонерам, про перерахунок (доплату) пенсій тощо. Наталія Семенівна відповіла на всі запитання та надала консультації щодо обчислення страхового стажу для визначення права на пенсію.

Comments are now closed for this entry