Дванадцятого жовтня 2015 року у міському будинку культури відбувся профорієнтаційний масовий захід - «Ярмарок кар’єри» для учнів випускних класів Здолбунівських загальноосвітніх шкіл та безробітної молоді, яка перебуває на обліку у районному центрі зайнятості. На захід було запрошено представників Рівненського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості для проведення відеопрезентації цього навчального закладу та демонстрації майстер-класів за професіями сфер обслуговування і будівництва.
Власне основною метою проведення “Ярмарку кар’єри” і було ознайомлення учнівської та безробітної молоді з діяльністю Рівненського центру професійно-технічної освіти, зокрема його можливостями у плані організації професійного навчання та навчально-методичною базою.


Отож поблизу міського будинку культури учнівську та безробітну молодь зустрічали провідні фахівці відділу активної підтримки безробітних Здолбунівського районного центру зайнятості Ірина Боярчук та Вікторія Кулеша. Вони працювали у «Мобільному центрі профорієнтації» та інформували учасників “Ярмарку карє’ри” про послуги служби зайнятості, проводили профорієнтаційні вікторини і вправи, пропонували для ознайомлення інформаційно-довідкові буклети та листівки про професії.
Відкрив захід директор Здолбунівського районного центру зайнятості Сергій Михайлович Бабич. Він наголосив на важливості проведення профорієнтаційних заходів, адже саме завдяки їм широка аудиторія має змогу більш детально дізнаватися про різні професії і вимоги до тих, хто прагне здобути ту чи іншу спеціальність.
- “Ярмарок кар’єри” це ще і реальна можливість спробувати себе в тих професіях, які сьогодні продемонструють викладачі та студенти навчального центру на майстер-класах, зазначив керівник РЦЗ.
Після відеопрезентації, яку проводила заступник директора Рівненського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості Руслана Володимирівна Бодренко, учні та вчителі мали змогу ознайомитись з виставкою художніх виробів і відвідати майстер-класи спеціалістів. Майбутні перукарі, а нині студентки навчального центру, які перебувають на обліку у Здолбунівському районному центрі зайнятості, порадували багатьох учениць, зробивши їм розкішні зачіски методом плетіння з косичок, а хлопців - сучасними укладками.
Від роботи іншої майбутньої майстрині, але вже за професією «візажист», задоволенння отримало теж чимало учасниць заходу. Орім техніки насення макіяжу, їм продемонстрували техніку нанесення малюнку на обличчя.
Умінням робити манікюр ділилися дві майбутні майстрині - нині студентки навчального центру, безробітні. І не тільки для учнів-дівчат, а й для своїх колишніх вчителів.
Майстер-клас від справжнього спеціаліста з презентації можливостей вишивальної машини зацікавив навіть хлопців, які із задоволенням вибирали малюнок, змінювали на потрібного кольору нитку в машинці, слідкували за за процесом вишивання, а згодом отримували на пам’ять серветки з обраними ними візерунками чи малюнками.
Не дивлячись на прохолодну погоду, на подвір’ї у мобільному центрі професійної орієнтації поблизу місця проведення майстер-класів будівельного (маляри, штукатури, лицювальники-плиточники) напрямку випробовували свої “сили” в нанесенні штукатурки, у тому числі й декоративної, і в укладанні плитки не тільки хлопці, а й дівчата. І справлялися з цим прекрасно.
Активністю учасників профорієнтаційного свята, вкотре підтвердила необхідність проведення таких заходів, бо майбутні професіонал мають змогу не тільки поспостерігати за роботою майстрів, а й спробувати себе у тій чи іншій професії, дізнатися більше про певний навчальний заклад та його можливості і, можливо, остаточно визначитись з вибором майбутнього фаху.

Comments are now closed for this entry