Кабінет Міністрів України вніс зміни до Постанови “Про затвердження Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці”. Про це інформує Здолбунівський районний центр зайнятості.

Як повідомила начальник відділу активної підтримки безробітних Здолбунівського РЦЗ Надія Білоус, спрощено механізм видачі ваучерів на навчання громадян віком понад 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років. Крім того, затверджено перелік професій, спеціальностей та напрямів підвищення кваліфікації, для навчання за якими може бути виданий ваучер.
“Отримати ваучер на навчання таким громадянам тепер стане простіше. Зокрема, скасовується необхідність подання до центру зайнятості довідки про підтвердження страхового стажу. Інформацію про стаж центри зайнятості братимуть із бази даних обміну інформацією між Пенсійним фондом України та Державною службою зайнятості”, – зазначила Надія Степанівна.
Важливою складовою ухваленої Постанови є включення до переліку професій, спеціальностей та напрямів підвищення кваліфікації, для навчання за якими може бути виданий ваучер, традиційно жіночих професій - “сестринська справа”, “соціальна робота”. Як наголосила пані Надія, ця норма є особливо значущою з огляду на події, що відбуваються на Сході країни.
Перелік навчальних закладів, які проводять навчання за ваучерами, постійно оновлюватиметься на офіційному сайті Міністерства освіти України.


Мета перепідготовки фахівців - підтримка їх конкурентоспроможності на сучасному ринку праці. Адже багато професій, які були затребувані 20-25 років тому, сьогодні не користуються попитом. Друга освіта може суттєво допомогти у вирішенні проблеми працевлаштування або підвищення по службі. “Природно, що знання, вміння і навички застарівають з плином часу. Багато людей ​віком від 45 років, отримавши професію після школи, навіть не намагалися освоїти нову спеціальність, не підвищували рівень своєї кваліфікації, а тому втрачали затребуваність на ринку праці”, - прокоментувала ситуацію Оксана Шнайдер, заступник директора Здолбунівського районного центру зайнятості. “Ваучери отримують не тільки ті, хто не може знайти роботу за фахом, а й люди, які розглядають свою трудову діяльність в перспективі, і які розуміють, чого їм не вистачає, щоб зберегти конкурентоспроможність серед колег”, - зазначила пані Оксана. Тобто го­ловне - бажання вчитися і підвищувати свою кваліфікацію.

Нові можливості
Отримати ваучер на освіту можна тільки один раз. На підставі цього документа можна отримати нову професію (тобто другу освіту – вищу або професійно-технічну) або наступний освітньо-кваліфікаційний рівень (бакалавр, спеціаліст, магістр), а також підвищити кваліфікацію на спеціальних курсах.
Ухваливши рішення підвищити свою кваліфікацію за допомогою ваучера на освіту, ви повинні звернутися до Здолбунівського районного центру зайнятості, написати відповідну заяву та отримати детальнішу інформацію.

Comments are now closed for this entry