Інформуємо вас, що з прийняттям Закону України «Про зайнятість населення», який набрав чинності з 1 січня 2013 року, роботодавці самостійно розраховують квоту з урахуванням чисельності громадян, які на умовах повної зайнятості вже працюють на підприємствах, в установах та організаціях і належать до таких, що неконкурентоспроможні на ринку праці (крім інвалідів). Обов’язковою умовою дотримання роботодавцями квоти, згідно зі ст. 14 Закону України «Про зайнятість населення», вважається працевлаштування таких громадян, про що роботодавці зобов’язані інформувати щороку центр зайнятості до 1 лютого.


Здолбунівський районний центр зайнятості просить надати інформацію про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню не пізніше 1 лютого 2015 року.
З метою забезпечення виконання роботодавцями норм чинного законодавства та надання відповідних роз’яснень, Здолбунівським районним центром зайнятості на безоплатній основі проводяться тематичні семінари, надаються індивідуальні консультації.
Додатково інформуємо вас, що служба зайнятості організовує роботу з підтвердження професійної кваліфікації за результатами неформального професійного навчання за робітничими професіями. Неформальне професійне навчання – це набуття особою професійних знань, умінь і навичок, не регламентоване місцем набуття, строком та формою навчання. За допомогою неформального професійного навчання працівники підприємства зможуть підтвердити або підвищити свою кваліфікацію та отримати свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації. На сьогодні затверджено перелік робітничих професій, за якими здійснюється підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями кухар (3-6 розряди), зварник (6-8 розряди), охоронник (1-2 розряди).
Особа, яка виявила бажання підтвердити кваліфікацію, звертається до центру зайнятості з листом роботодавця про направлення працівника на підтвердження результатів неформального професійного навчання. У разі виявлення в особи під час проходження процедури підтвердження рівня професійних знань, умінь та навичок для виконання окремих видів робіт за професією, у встановленому порядку особі видається сертифікат
оцінювання результатів неформального професійного навчання.
Фінансування підтвердження кваліфікації здійснюється за рахунок коштів особи або роботодавця (у разі направлення ним особи).
Здолбунівський
районний центр зайнятості.

Comments are now closed for this entry