Для реалізації положень нового Закону України “Про зайнятість населення” 4 квітня 2013 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці” від 20 березня 2013 р. № 207. Цією постановою затверджено Порядок видачі ваучерів для підвищення конкурентоспроможності осіб на ринку праці (далі - Порядок) та перелік професій, спеціальностей і напрямів підвищення кваліфікації, для навчання за якими може бути виданий ваучер (далі - Перелік).
У Порядку визначено, що ваучери видаються територіальними органами Державної служби занятості України особам старшим 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років.


Право на одноразове отримання ваучера особи мають до досягнення ними пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.
Дія Порядку не поширюється на:
осіб, які не мають професійно-технічної або вищої освіти;
осіб, які проходили протягом останніх п’яти років перепідготовку за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття;
зареєстрованих безробітних, які виявили бажання пройти професійне навчання за направленням територіального органу Державної служби зайнятості України.
На підставі ваучера здійснюється перепідготовка, спеціалізація, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями згідно з пріоритетними видами економічної діяльності, здобуття освіти на базі вже отриманого освітньо-кваліфікаційного рівня.
Навчання здійснюється професійно-технічними та вищими навчальними закладами, підприємствами, установами та організаціями, які мають ліцензію на провадження діяльності з надання освітніх послуг, свідоцтво про атестацію або сертифікат про акредитацію за затвердженим цією постановою Переліком професій.
Особа самостійно визначає професію (спеціальність), напрям підвищення кваліфікації із затвердженого Переліку, а також форму та місце навчання.
Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання і не може перевищувати десятикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначеного законом на момент прийняття рішення про його видачу.
У разі коли вартість навчання у навчальному закладі перевищує максимальну вартість ваучера, особа або роботодавець можуть здійснити оплату різниці вартості навчання.
У Переліку - 35 професій, спеціальностей та напрямів навчання. Серед них, приміром, - електрогазозварник, водій тролейбуса, робітник фермерського господарства, будівельний столяр, тракторист, агрономія, промислове і цивільне будівництво, комп’ютерні системи та мережі, інженерія програмного забезпечення та інші. Перелік переглядатиметься щороку на основі прогнозу потреби у фахівцях.
Детальнішу інформацію про порядок і умови видачі ваучерів можна безоплатно отримати у Здолбунівському районному центрі зайнятості.
Ознайомитися із Порядком та Переліком можна також на сайті Рівненського обласного центру зайнятості www.dcz.gov.ua/rov у рубриках “Реалізація нового Закону України “Про зайнятість населення” та “Нормативно-правова база”.

Коментарі

0 #1 Микол 03.06.2013, 16:01
Цікава інформація. можливість отримати професію чи спеціальність за рахунок держави сьогодні це дуже непоганий варіант

Comments are now closed for this entry