У Здолбунівський районний центр зайнятості за допомогою у працевлаштуванні звертається чимало громадян різного віку, які залишились без роботи, в основному з незалежних від них причин. Це і скорочення на підприємствах, і завершення сезонних робіт, і закінчення терміну договору з роботодавцем. Звертаються й ті, хто розрахувались з роботи через низьку заробітну плату або неналежні умови праці. У центрі зайнятості ті, хто втратив роботу, мають можливість реалізувати своє право на безоплатне сприяння державної служби зайнятості у працевлаштуванні.
У центрі зайнятості людина, яка втратила роботу, отримує матеріальну допомогу на випадок безробіття, відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», інформацію щодо наявності вакансій в межах району, області, по Україні. Фахівці центру зайнятості особливу увагу приділяють навчанню безробітних техніці пошуку роботи. Часто трапляється, що під час такого пошуку люди розуміють, що професія чи спеціальність, якими вони володіють на цей момент, не актуальні на ринку праці, і їм потрбні підвищення кваліфікації або набуття додаткових умінь та навичок. У деяких випадках є потреба змінити професію на іншу. В таких ситуаціях спеціалісти державної служби зайнятості радять скористатися послугою з професійного навчання.
Професійне навчання - це один із видів соціальних послуг служби зайнятості, орієнтований на забезпечення ефективної політики зайнятості населення, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці. Професійне навчання поділяється на професійну підготовку (здобуття першої професії), професійну перепідготовку (здобуття нової (другої) професії), підвищення кваліфікації (стажування) - отримання нових або удосконалення додаткових умінь та навичок.
Професійне навчання на курсах служби зайнятості безкоштовне. У період проходження навчання безробітні отримують матеріальну допомогу відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та відшкодування коштів за проїзд від місця проживання до навчального закладу та у зворотньому напрямку.
Професійне навчання проходить у навчальних закладах та навчально-курсових комбінатах області. Залежно від складності професії тривалість навчання від 1-го до 9-ти місяців. Після закінчення навчання слухачі отримують свідоцтво державного зразка. Форма навчання - денна.
Безробітні постійно цікавляться професійним навчанням, зокрема, можливістю здобуття робітничих професій, за якими легше знайти роботу та отримувати належну зарплатню. Протягом 11 місяців 2011 року у Здолбунівському районному центрі зайнятості скористалися професійним навчанням 643 чол., з них здобули першу професію - 72 чол., другу (наступну) - 64 чол., підвищили кваліфікацію - 416 чол., у тому числі шляхом стажування - 142 чол.
Більшість безробітних навчається на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, який розташований за адресою: м. Рівне, вул. Пирогова, 8. Так, за 11 місяців 2011 року за направленнями Здолбунівського районного центру зайнятості там проходили навчання 358 безробітних. Цей навчальний заклад майже двадцять років займається підготовкою, перепідготовкою та підвищенням кваліфікації безробітних громадян. Протягом цього часу зростало число професій, за якими готують безробітних. Нині у центрі навчають за понад 50-ма ліцензованими професіями різних галузей, які є перспективними на ринку праці.
З метою наближення освітніх послуг до місця проживання слухачів, ширшого охоплення безробітних навчанням у районах області були створені навчальні відділення Рівненського центру професійно-технічної освіти: Гощанське, Сарненське, Олександріївське, Костопільське; навчально-консультаційний центр у Млинові. Нещодавно у Рівному по вул. Підкови, 17 було відкрито навчально-виробничий готельно-ресторанний комплекс для навчання безробітних за професіями сфери туризму, готельних та ресторанних послуг.
Рівненський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості пропонує здобуття престижних робітничих професій в різних галузях:
металообробки (електрозварник ручного зварювання, фрезерувальник, верстатник широкого профілю, слюсар-ремонтник, слюсар з ремонту автомобілів, токар, коваль ручного кування, бляхар);
будівництва (маляр, муляр, штукатур, лицювальник-плиточник);
деревообробки (верстатник деревообробних матеріалів, столяр будівельний, бондар);
автомобільного транспорту (рихтувальник кузовів, слюсар з ремонту автомобілів, водій автотранспортних засобів (категорії В, С, Е, D);
сільського господарства (тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва (категорії А, В, С, Е);
побутового обслуговування (швачка, кравець, закрійник, виробник художніх виробів з лози, в’язальник трикотажних виробів та полотна, вишивальник, квіткар, монтажник експозиції та художньо-оформлюваних робіт, взуттьовик з ремонту взуття);
готельно-ресторанного обслуговування (кухар, кондитер, офіціант, бармен, майстер ресторанного обслуговування, покоївка);
сфери побуту (перукар, манікюрник, педикюрник, косметик);
торгівлі (продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів, касир торговельного залу);
інших (секретар керівника, касир (на підприємстві, в установі, організації), молодша медична сестра, оператор копіювальних та розмножувальних машин, агент з організації туризму, оператор котельні, адміністратор).
Навчальний заклад організовує і курси підвищення кваліфікації за понад 200-ма напрямками, зокрема, найпопулярнішими: «Основи комп’ютерної грамотності (спеціалізація «1С:Бухгалтерія 7.7»), «Основи комп’ютерної графіки та WEB-дизайну». Для безробітних, які вирішили відкрити власну справу, пропонують курс професійного навчання «Підприємець-початківець».
Останнім часом суттєво розширено матеріально-технічну базу центру: нині вона потужна, насичена високотехнічним сучасним обладнанням, яке використовується з освітньою метою у 30-ти навчальних класах, 2-х лабораторіях та 18-ти виробничих майстернях.
У навчальних групах мають право навчатися не тільки безробітні, а й зайняте населення за власні кошти або за кошти організацій, підприємств та установ. При навчальному центрі є гуртожиток на 125 чоловік для проживання безробітних з віддалених районів Рівненської області та із сусідніх областей.
Навчальний заклад тісно співпрацює з роботодавцями області. Роботодавців запрошують на екзаменаційні комісії в кінці навчання з метою підбору працівників, організовують проходження у них студентами виробничої практики з метою подальшого працевлаштування.
За детальною інформацією щодо направлення на професійне навчання через службу зайнятості звертайтеся за адресою: м. Здолбунів, вул. Кн. Ольги, 10, районний центр зайнятості.

Comments are now closed for this entry