мав на меті організований Здолбунівським районним центром зайнятості Тиждень профорієнтації

Тривав він з 10 по 14 жовтня, а від тих, що проводились у попередні роки відрізнявся тим, що основна частина його заходів була спрямована на учнів сільських загальноосвітніх закладів. Впродовж Тижня було проведено ряд групових та масових профорієнтаційних заходів для випускників 9-х та 11-х класів шкіл району.


Головний спеціаліст-профконсультант відділу активної підтримки безробітних Здолбунівського РЦЗ Ірина Сергіївна Боярчук відвідала 10 загальноосвітніх шкіл І-ІІ та І-ІІІ ст., в яких для учнів випускних класів провела профорієнтаційні уроки з використанням бланкових методик на професійне самовизначення, ознайомила дітей з Інтернет-сайтом “Кар’єра”, а у ЗОШ I-III ст. використовувала термінал для ознайомлення учнів з навчальними закладами України та центрами професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Відбулися також співбесіди з учителями про можливості використання у профорієнтаційній роботі з учнями інформації з блоку для педагогічних працівників програмно-апаратного комплексу «Термінал».


До проведення Тижня профорієнтації приєднався і соціальний партнер РЦЗ – Здолбунівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Фахівці центру для учнів сільських шкіл провели профілактичні тренінги «Профілактика ВІЛ-СНІДу та вживання психоактивних речовин в дитячому та молодіжному середовищі» і лекції на тему «Попередження торгівлі людьми».
Спеціалісти Здолбунівського РЦЗ теж планували семінари-тренінги для школярів. Такі, зокрема, для учнів-випускників Мізоцького навчально-виховного комплексу «ЗОШ І-ІІ ст. - ліцей» за темами: «Економічний спосіб мислення допомагає краще жити» і «Як знайти та не загубити талант» провела тренер із ТзОВ «Статус експерт».
Низку заходів було організовано і для вихованців Мізоцької спеціалізованої школи-інтернату. Профконсультант РЦЗ Ірина Боярчук провела для старшокласників закладу профорієнтаційний урок з використанням тестування на визначення інтересу до типу майбутньої професії, ознайомила дітей з новинками профорієнтаційного терміналу і організувала пізнавально-розважальну вікторину «Світ професій». Усі діти отримали інформаційно-довідкові матеріли центру зайнятості, а переможці конкурсів - призи. «Стати професіоналом своєї справи можливо за умови, коли обрана професія до душі, а на сьогодні престижними і актуальними є робітничі спеціальності», - наголосила, звертаючись до школярів наприкінці заняття, І. Боярчук.
Крім того, в рамках Тижня профорієнтації у районному центрі зайнятості для безробітних, які мають дітей шкільного віку, відбувся «Семінар для батьків». Під час нього йшлося про важливу роль батьків у виборі професії дитиною, про сайти із самовизначення професійної спрямованості та інформацію для батьків у програмно-апаратних комплексах «Термінал», розміщених у загальноосвітніх школах району.
А 13 жовтня у приміщенні будинку культури селища Мізоч було організовано «Ярмарок робітничих професій» та «Турнір знавців професій». До участі в «Ярмарку робітничих професій» запросили професійно-технічні училища і професійні ліцеї Рівненської області. Під час заходу учні випускних класів та педагоги загальноосвітніх шкіл та навчально-виховних комплексів так званого Мізоцького куща (14 закладів) мали змогу поспілкуватися з представниками ліцеїв і училищ, отримати інформаційно-роздаткові матеріали, а також переглянути відеофільми про ці навчальні заклади.
У «Турнірі знавців професій» взяли участь 6 команд, які представляли Спасівську, Білашівську, Уїздецьку ЗОШ І-ІІІ ст. та Мізоцький, Ступнівський і Дерманський НВК. Програма змагань була побудована так, що команди могли не тільки продемонструвати свої знання про професії, історію їх виникнення і класифікацію, а й проявити свої творчі здібності й таланти. Усі конкурсанти дуже відповідально підготувались до турніру, але вразила глядачів і суддівську колегію яскравістю і точністю відповідей команда «ГПУ» Ступнівського НВК, яка й виборола І місце. Друге місце за результатами змагань посіла команда «Кухарі» Мізоцького НВК, а третє – команда «Вибір» Білашівської школи. Радості дітей не було меж, коли кожен учасник змагань отримав подарунки від Здолбунівського центру зайнятості, а всі команди-учасники - солодкі призи від спонсорів, приватних підприємців Оксани Миколаївни Войтюк та Надії Михайлівни Войтюк.
Надія БІЛОУС,
начальник відділу
активної
підтримки безробітних
Здолбунівського
районного центру
зайнятості.

Коментарі

0 #1 Вікторія 06.01.2014, 22:43
Ви б хоч тут виправили помилку !!!!!!!!!!! Якщо мені не зраджує память тоді перемогла команда Спасівської ЗОШ

Comments are now closed for this entry