Під час презентації терміналу у Здолбунівській ЗОШ І-ІІІ ступеня № 6.

У сучасних умовах професійна орієнтація населення, зокрема шкільної молоді, є одним із головних напрямків державної політики зайнятості. У зв’язку з цим державна служба зайнятості розгортає профорієнтаційну роботу принципово нового формату, в якому акценти зміщено від регулювання поточної потреби на ринку праці до профілактики безробіття, особливо молодіжного.

Живи працюй в Україні - провідне гасло програмно-апаратних комплексів «Мотиваційний термінал», які встановлені Державною службою зайнятості протягом 2009-2011 років у всіх загальноосвітніх школах І-ІІІ ст. Здолбунівського району та в Мізоцькій спеціалізованій школі-інтернат.
З метою забезпечення якісного функціонування системи професійного інформування населення, у тому числі учнів загальноосвітніх навчальних закладів, розроблено інноваційний проект «Профорієнтаційний термінал», спрямований на забезпечення інформативності, доступності, мобільності, гнучкості та привабливості профорієнтаційних послуг для молоді.


Термінал – це молодіжний профорієнтаційний Інтернет-портал, доступний і легкий у користуванні для будь-якого віку. Цей комплекс є інструментом здійснення професійної орієнтації учнівської молоді, який передбачає ознайомлення школярів із змістом професій, шляхами здобуття професії та умовами профнавчання, станом і перспективами ринку праці, основами трудового законодавства та законодавства про зайнятість, послугами служби зайнятості. Програмне забезпечення різноманітне і розраховане як на учнів, так і на педагогічних працівників і батьків. З його допомогою батьки зможуть ознайомитись з найбільш потрібними та добре оплачуваними професіями, особливостями ринку праці, а педагогічним працівникам термінал стане незамінним помічником при проведенні з учнями профорієнтаційної роботи з використанням методичних рекомендацій щодо організації профорієнтаційної роботи з учнями, наукові новинки у галузі психології та профорієнтації.
- Я впевнена, що з такими новинками, як цей термінал, ми подолаємо наявний дисбаланс на ринку праці Здолбунівщини, – зазначила заступник директора Здолбунівського районного центру зайнятості Оксана Шнайдер. З метою вдосконалення програмно-апаратного комплексу «Профорієнтаційний термінал» та з нагоди нового навчального року Державний центр зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України підготував подарунок для школярів – чергове оновлення блоків Терміналу. Зокрема, поновлені ігри та розваги в комп’ютерній програмі «Мотивація розвитку зацікавленості до професійного самовизначення», а також асортимент бонусів, що можуть отримати учні, правильно виконавши завдання: сучасні мелодії та картинки для мобільних телефонів.
Крім цього, в блоці «Абетка професій» тепер з’явились нові підблоки:
1) «Мандруємо світом», де учні можуть ознайомитись у світовому розрізі із високооплачуваними, найоригінальнішими, найпопулярнішими професіями, а також з професіями, які скоро можуть зникнути;
2) «Цікаві назви професій», де надається інформація щодо етимології назв деяких професій.
У блоці «Це цікаво» додались підблоки:
1) «Гороскоп», що розповідає про особисті професійні можливості представників різних знаків Зодіаку;
2) «Нумерологія і професія», де за допомогою розрахунків можна з’ясувати вплив дати народження на здібності людини.
Блок «Де працювати» оновлений підблоком «Кращі підприємства регіону», де розміщена корисна інформація про ринкоутворюючі підприємства, їх напрямок роботи, соціальні гарантії працівників, фахівців, які постійно затребувані на цих підприємствах. Це дасть змогу учням краще орієнтуватися на ринку праці саме свого регіону.
– Нині, в час розвитку інформаційних технологій, важливо, щоб учні отримували якомога більше якісної та різнобічної інформації. Тому необхідно виважено підходити до вибору професії. Також цей термінал стане корисним помічником для батьків та вчителів, - зазначив директор Здолбунівської гімназії Іван Гурійович Гнатюк.
Заступник директора по виховній роботі Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. №6 Надія Василівна Середюк на приховує свого захоплення новинкою:
- Цей комплекс – дуже корисний подарунок для школярів, де вони в ігровій формі можуть знайти для себе багато корисної та цікавої інформації про фаховий світ, правила вибору професій, оцінити свої професійні здібності, інтелект, пам’ять, характер. Батькам учнів програмно-апаратний комплекс також стане у нагоді, адже за допомогою нього вони більше дізнаються про професійні нахили своїх дітей. Вчителям термінал дає поради, як працювати з учнями, розширює їх знання про ринок праці.
Учениця 10-го класу гімназії Юлія Гайдук поділилася своїми враженнями про презентацію «Профорієнтаційного терміналу»:
- Робота з терміналом дасть можливість нам дізнатися про те, в якій сфері діяльності кожен зможе себе проявити, свої особисті професійні якості, про нові актуальні професії. Учні зможуть пройти тестування щодо знань про сучасні професії, особисті якості, перевірити свою зорову пам'ять і т.д. в ігровій формі. Установка терміналу в школі необхідна, бо не всі учні мають достатньо знань про сучасні професії і про те, яку з них вибрати. Інформація з терміналу дає можливість дізнатися про вакантні місця в Україні і на Рівненщині, і для того, щоб знайти бажане місце роботи, не обов’язково їхати за кордон.
Впровадження профорієнтаційних терміналів у кожній загальноосвітній школі району дозволить забезпечити профорієнтаційну роботу якісною інформацією, сформувати у школярів та їхніх батьків ефективні стратегії поведінки на ринку праці, змінити у молоді уявлення про ринок праці та вибір професії, збільшити рівень працевлаштування випускників професійних освітніх закладів, мотивувати учнів загальноосвітніх шкіл до усвідомлення дій щодо майбутнього професійного навчання та працевлаштування, досягти зростання чисельності та рівня зайнятості населення працездатного віку.
Основне завдання служби зайнятості полягає в тому, щоб за допомогою терміналів формувати у молоді повагу до праці, усвідомлений вибір конкурентоспроможної професії та спеціальності, інформувати про реальний стан ринку праці та його потреби, зацікавити молодь опановувати професії, які вкрай необхідні ринку праці.
Надія БІЛОУС,
начальник
відділу активної
підтримки безробітних Здолбунівського РЦЗ.

 

Comments are now closed for this entry