Під час проведення "Ярмарку професій".

Для тих, хто хоче працювати, немає нездоланних перешкод. В цьому переконані й у Здолбунівському районному центрі зайнятості. Завдяки різноманіттю послуг Державної служби зайнятості, які пропонують у центрі, допомогу тут може отримати кожен – і той, хто шукає роботу, і кому самому потрібні працівники. Для цього спеціалісти центру проводять заходи з професійної орієнтації молоді та співпрацюють з роботодавцями. А щоб в майбутньому все менше людей опинялося без перспективи працевлаштування, спеціалісти центру зайнятості проводять профорієнтацію учнівської молоді.


Надзвичайної популярності набули масові заходи з учнівською молоддю “Турнір знавців професій”, “Ярмарок професій”, “Марафон професій” та профорієнтаційні уроки з випускними класами загальноосвітніх шкіл району “Шлях до реального трудового життя”. Минулий тиждень у районі був оголошений Тижнем профорієнтації.

* * *
19 жовтня 2010 року Здолбунівський районний центр зайнятості в рамках Тижня профорієнтації провів у районному будинку культури профорієнтаційний захід: конкурс “Турнір знавців професій”, присвячений славній ювілейній даті - 20-річчю Державної служби зайнятості.
У заході взяли участь 6 команд, з них 4 - зі шкіл міста (Здолбунівська гімназія, ЗОШ № 3, ЗОШ № 4, ЗОШ № 5) та 2 - із сільських шкіл району (Мізоцький НВК та Глинська ЗОШ). Учасники під час конкурсів демонстрували свої знання щодо поділу професій за класифікацією професора Клімова, за наведеним описом відгадували назви професій та знаряддя праці, на швидкість розгадували ребуси, в яких було закодовані назви професій, за допомогою рухів, жестів або у вигляді “німої” сценки зображували певну робітничу професію. Також не обійшлося без конкурсу капітанів, які, проявляючи всю свою спритність та відповідальність перед командою, чудово справилися із своїм завданням - за певний час написати щонайбільшу кількість назв професій.
Дипломи переможців конкурсу “Турнір знавців професій” вручала заступник директора Здолбунівського РЦЗ Оксана Шнайдер. Їх отримали: І місце – Здолбунівська гімназія, ІІ – Мізоцький НВК, ІІІ – Здолбунівська ЗОШ № 4. Інші команди отримали від районного центру зайнятості подяки.
Під час виконання командами завдань, вболівальникам не давала сумувати ведуча, яка проводила низку конкурсів та ігор профорієнтаційного характеру, переможці яких отримували заохочувальні призи.
Крім дипломів та подяк, кожна команда отримала солодкі призи від спонсорів турніру, надійних та постійних партнерів центру зайнятості, які не вперше беруть участь у цьому заході. Це фізичні особи-підприємці Стаднікова Ганна Миколаївна та Болотнюк Андрій Анатолійович.

* * *
Сьогодні молодим людям у величезній кількості професій важко вибрати саме ту, яка буде на все життя. Як же зорієнтуватись у такій ситуації випускнику, у якого ще немає достатнього життєвого досвіду? Саме з такою метою в рамках проведення тижня профорієнтації спеціаліст Здолбунівського районного центру зайнятості та соціальні партнери від районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді завітали в Мізоцький НВК та Мізоцьку спеціальну загальноосвітню школу-інтернат І-ІІ ст.
У Мізоцькому НВК профорієнтаційна робота на належному рівні. Оформлено профорієнтаційний куточок, який містить вичерпну інформацію щодо професій, можливості їх отримання. З учнями працюють педагог-організатор, психолог.
Ірина Боярчук, профконсультант центру зайнятості, провела для дев’ятикласників навчально-виховного комплексу профорієнтаційний урок, в ході якого розповіла учням, що потрібно знати про професію, що таке її профорієнтаційна характеристика, формула вибору професії, ситуація на регіональному ринку праці.
Особливою теплотою та гостинністю вразили гостей працівники Комунального закладу “Мізоцька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ст.» Рівненської обласної ради. У школі навчається та виховується 190 дітей віком від 4-х до 18-ти років з важкими порушеннями мови. Кожна дитина зі своєю історією, проблемами, потребує індивідуального підходу з боку педагогів.
Профорієнтаційною роботою у школі-інтернаті займаються і вихователі, і вчителі праці. Співпрацює цей навчальний заклад з Квасилівським професійним ліцеєм та Радивилівським професійним ліцеєм.
Для учнів-десятикласників Мізоцької школи-інтернату також було проведено профорієнтаційний урок на тему «Шлях до реального трудового життя». Підлітки, перед якими реально стоїть питання вибору, цікавляться трьома складовими вибору професії: хочу – їх інтереси, нахили, бажання; можу – рівень підготовки, знань, наявності здібностей до обраного виду діяльності; треба – затребуваність професії на ринку праці. Разом з тим випускники задумуються над такими питаннями, як престижність професії, система оплати праці, місце проживання. Хлопці-старшокласники розповіли про свій, можна сказати, професійний досвід, адже вони вже мали змогу спробувати себе у робітничих професіях, так як власними силами у своєму навчальному закладі на уроках праці разом зі своїм вчителем проводять ремонтні роботи приміщень. Крім того, учні постійно працюють з профорієнтаційним терміналом служби зайнятості, мають доступ до Інтернету.
Соціальні партнери – спеціалісти районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді - виступили з лекціями за темами: «Попередження торгівлі людьми» та «Профілактика ВІЛ/СНІДу і вживання психоактивних речовин в молодіжному середовищі».
Завершився Тиждень профорієнтації вже традиційними «Марафоном професій» та «Ярмарком професій», де були присутні учні загальноосвітніх шкіл всього району.

* * *
Підводячи підсумки, варто сказати про важливість профорієнтаційної роботи. Інколи підлітки можуть недостатньо уявляти діяльність, з якою хочуть пов’язати своє життя. І тому саме батьки, психологи, профконсультанти, вчителі повинні спрямувати дітей у потрібне русло, дати їм якомога більше інформації, знань для того, щоб вибір професії був зроблений самими дітьми, бо вони мають право на власний пошук.


 За оцінками економістів, найближчим часом на підприємствах України все більше буде використовуватися праця висококваліфікованих робітників. Вже зараз у добувній та обробній промисловостях, на будівництві та у сільському господарстві домінує потреба у робітниках з високою кваліфікацією. Зробити усвідомлений вибір майбутньої професії, яка дозволить самореалізуватися, обрати для цього форму та напрям профнавчання або працевлаштування, Вам допоможуть фахівці з профорієнтації Здолбунівського районного центру зайнятості за адресою: м. Здолбунів, вул. Кн. Ольги, 10.

Comments are now closed for this entry