Напередодні Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва працівники культури нашого району здійснили незабутню подорож у минуле, відвідавши Олеський, Золочівський та Підгорецький замки.
Олеський замок - видатна пам’ятка архітектури та історії ХІІІ-ХVІІІ ст. Понад шість століть стоїть він на високому пагорбі, свідок багатьох подій, що навічно увійшли в історію України. Замок вразив живописними полотнами, колекцією художнього мистецтва західноукраїнських земель ХІV-XVIII ст.
Золочівський замок - фортеця, що нагадує величезний камінь, який нікому не під силу зрушити з місця. Це справжня кам’яна перлина, архітектурна пам’ятка, що є гордістю не тільки міста, а й всієї Західної України.


Особлива окраса Золочівського замку - Китайський палац. Це єдиний в Україні і один з трьох у Західній Європі зразок архітектури, в якій поєднані впливи східної культури та місцеві традиції. Кам’яні вали, бастіони добре захищають на диво затишний двір. Великий житловий палац замку зберіг внутрішні комунікації - каналізацію (6 внутрішніх туалетів поч. ХVII ст.) і залишки мережі теплопостачання - печі та каміни. Цікавим є і внутрішнє планування житлових, парадних покоїв, господарських кімнат. В експозиційних залах другого поверху палацу нас полонили полотна Рубенса, старовинні меблі, зброя, рідкісні карти, світильники з кісток іхтіозавра, яким понад 60 мільйонів років.
При під’їзді до Підгірців нас вразив своєю пишністю костел Святого Йосифа, від якого алеєю ми потрапили до, можливо, найгарнішого з українських замків. Підгорецький палацово-замковий комплекс захоплює своєю красою та величчю. Парк навколо замку закладений в ХVII ст. і є найстаршим в Україні. Він належить до пам’яток садово-паркового мистецтва державного значення. Побудований парк в “італійському” стилі і вважається справжнім шедевром паркової архітектури.
У кожного з трьох замків власна історія і своя неповторна атмосфера, яку ми також відчули. Хочемо щиро подякувати депутатам обласної ради Н. С. Путіліній та районної - О. Є. Дацюку за надання спонсорської допомоги на організацію цієї захоплюючої поїздки.
Валентина ТЕРЕБІЙЧУК, голова профспілки працівників культури району.

Comments are now closed for this entry