Великий і мудрий народ наш, неповторні краса і велич душі його. Хочу розповісти про тих, хто втілює у творах мистецтва красу природи, гармонію людини з природою, людину і Всесвіт. Адже розуміння світу мистецтва збагачує нашу душу.

     Отримати насолоду і сприйняти світ по-художньому, зрозуміти мову кольору, форми мали можливість учні Здовбицької ЗОШ І-ІІІ ст. та їх педагоги під час проведення предметного тижня з образотворчого мистецтва та музики у рамках місячника естетичного виховання “Що зовнішня, що внутрішня краса – тобі одній дарована, дитино!”
     І все це завдяки вчителю образотворчого мистецтва Світлані Петрівні Юшко, яка змогла зібрати та організувати “Вернісаж картин” художників Здолбунівщини і, зокрема, рідного села Здовбиці.
Привернули увагу глядачів картини “Сосновий бір”, “Будиночок у горах”, “Осінь” здовбицького художника А. Є. Шевченка (1921 р. н.), котрий свій талант передав дочці, а згодом і внучці Поліні, картини якої теж були представлені на виставці.
     Учнів зацікавили також роботи О. М. Дрозд (1936 р. н.) із села Нова Мощаниця, 
Г. Н. Капітули (1976 р. н.), В. В. Герасимчук із села Ступно.
     Невмирущу красу квітів побачили глядачі на картинах ”Бузок”, “Жоржини”, “Чорнобривці” художника із Здовбиці О. М. Щербакова (1950 р. н.), а також на картинах із зображенням природи “Осінь”, “Дружок” О. П. Конурного (1949 р. н. ).
     А ще не можна не згадати нашого односельчанина - скульптора В. Б. Шолудька, роботи якого прикрашають міста не тільки рідної України, а і шкільне подвір’я. На нашому “Вернісажі” ми мали змогу побачити фотографії його відомих мистецьких робіт.
     Думаю, що виставка художніх творів викликала у відвідувачів щирі емоційні почуття.
Сподіваюся, що хтось стане багатшим хоча б на одну думку, і когось побачене надихне на творчість.
Людмила НИЖНИК, 
заступник директора з виховної роботи
Здовбицької ЗОШ І-ІІІ ст. 

Comments are now closed for this entry