У районі пройшли урочистості з нагоди 195-ї річниці з дня народження геніального митця, поета, що став совістю України, – Тараса Григоровича Шевченка

 

 

     В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує людство. До них належить і ім’я великого українського поета Т. Г. Шевченка.
     Шевченко… Він з титанічною силою висловив віковічні думи й сподівання нашого народу. Він відкрив світу велич і красу нашої мови. Значення його поезії не скороминуче, воно постійне, вічне. І сьогодні Шевченкове пророче слово актуальне як ніколи. І нині воно в серцях і душах синів і дочок України.

     Щороку, коли пробуджується природа, навесні, ми схиляємо голови перед пам’яттю Тараса, щоразу відкриваючи для себе нові грані безсмертного таланту.
     Ось і цього року 6 березня в будинку культури цементників краяни вшанували пам’ять Кобзаря урочистим зібранням з нагоди 195-ї річниці з дня його народження.
     До присутніх звернувся голова районної ради Василь Тимощук:
     - Щороку шевченківські дні збирають нас в особливій атмосфері урочистості і відповідальності. Близько півтора століття 9- 10 березня, дні, коли народився і помер Т. Г. Шевченко, українці відзначають як своє національне свято. Цьогорічний березень проходить під знаком 195-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка.
     Жодне ім’я у нашій багатовіковій історії не наповнене таким багатющим, глибинним змістом, не користується такою всеохоплюючою людською шаною, повагою і любов’ю, як ім’я Т. Г. Шевченка.
Жодне ім’я не єднає нас в єдину національну сутність так, як єднає ім’я Кобзаря. Справді, він став знаменитим, він став пророком нації. Варто відзначити, що у 1846 році за завданням етнографічного Петербурзького товариства Т. Г. Шевченко відвідав наші краї. Він зробив чудові замальовки Почаївської лаври, побував у Дубно та Кременці. Його шлях пролягав і через Гільчу, де, за спогадами народними, він відвідав джерело Святого Миколая.

 

 


     Таки дійсно, Шевченко став прапором української нації, - продовжив В. Тимощук. - Але цього мало. Я б сказав більше: сьогодні Шевченко – це ми з вами, бо нинішня українська держава саме побудована на шевченківському дусі, думці і словах.
     І допоки ми будемо виконувати заповіт Великого Кобзаря, слідуватимемо йому, нас дійсно ніхто не переможе. Це ім’я сьогодні не тільки єднає нас, українців, в Україні, а й у всьому світі. Поки ми будемо шанувати ім’я геніального поета, художника, генія нації, ми будемо жити, будемо продовжувати його боротьбу за Україну, поки вона не посяде гідне місце в світі.
     Без Кобзаревого слова неможливо уявити жодну святкову імпрезу. Його універсальність – на всі випадки життя і на всі віки. Це істина незаперечна. І це ще раз яскраво підтвердило цьогорічне вшанування Т. Г. Шевченка. Допомогали ведучим свята Тетяні Садиковій і Тетяні Гапончак оживити геніальні рядки Кобзаря народні аматорські хори центральної районної лікарні та районного будинку культури, хор старшокласників “Юність” музичної школи, аматорський вокальний ансамбль “Калинонька” Глинського будинку культури, аматорський народний хор ВАТ “Волинь-Цемент”, учасник студії естрадного співу “Юність” центру творчості дітей та юнацтва Петро Гордієнко, першокласниця Марічка Солдатова, дипломант обласного конкурсу скрипалів Валентина Ковальчук, зразковий ансамбль “Пролісок” центру творчості дітей та юнацтва, лауреат Всеукраїнського конкурсу читців Тетяна Гапончак.
     Закінчилося свято. Воно, безумовно, займе чільне місце в серцях здолбунівчан, які зібралися того дня, аби віддати шану Шевченку як Генію, Борцю, Пророку. Бо ж вогонь “Кобзаря” осяває душу, возвеличує людину, освітлює шлях у прийдешнє. Слово Тараса несе у собі вічне джерело Духу. То ж будьмо вірні його заповіту, щоб кожна людина незалежно від національності, зустрівшись зі словом Кобзаря, зраділа і возродилась в людяності, в шляхетній силі душі, в діянні миру та добра.
Євген ШИЛАН.
На фото: фрагменти Шевченківського свята.
Фото автора.

 

Comments are now closed for this entry