Вишивка – це давнє, але вічно молоде мистецтво, яке дарує людям радість. У вишиваннях, як і в піснях, розкривається доля людини, її радощі і горе. Колись вишивки були оберегами, однак, з часом вони стали тільки художнім оздобленням. 
     Вишитий рушник і нині у весільному об-ряді – один з найважливіших атрибутів. Рушником зв’язують руки молодих під час вінчання і стоїть пара на рушничку. Бажаючи дітям щасливого подружнього життя, батьки благословляють їх хлібом на рушникові. Отож, коли при публічно-шкільній бібліотеці розпочинав роботу клуб любителів вишивки, його так і назвали – “Рушничок”.       Завідуюча бібліотекою Надія Дмитрівна Ігнатьєва зуміла об’єднати в “Рушничку” не тільки тих, хто майстерно володіє мистецтвом вишивки, а й любителів української пісні. Сьогодні членами клубу є різні за професіями і віком люди. Цікаво проходять клубні засідання, адже там рукодільниці мають змогу не лише поспілкуватися, зайнятися улюбленою справою, отримати чимало корисних порад з літератури, поспівати, але й позмагатися у майстерності.
     От і на черговому засіданні “Рушничка” вишивальниці змагалися за звання “Майстриня-2009”. В результаті його володаркою стала Віра Корніївна Лукашук. Вітання за друге і третє місця приймали, відповідно, Ніна Антонівна Чаюк та Ніна Омелянівна Пилипчук.
Лариса ЗІНЧУК,
жителька с. Мала Мощаниця.

Comments are now closed for this entry