минулої неділі подарували землякам учасники заключного туру VI районного фестивалю культурно-дозвіллєвих комплексів

 

 

 

Ансамбль танцю "Весняночка" КДК Дермаської Другої сільської ради. 

     Цього разу він проходив у Здовбиці. За перемогу змагались 5 найсильніших – очолювані головами цих територіальних громад команди КДК Спасівської, Здовбицької, Дерманської Другої, Глинської та Урвенської сільських рад. Виступали і сивочолі ветерани, і зовсім юні учасники КДК.
     Вдалих стартів і гідних суперників, успішної боротьби, перемог, наснаги у праці та творчого натхнення на урочистому відкритті фестивального туру конкурсантам бажали перший заступник голови РДА І. В. Бандюк, Здовбицький сільський голова Ю. А. Боярчук, головний спеціаліст відділу освіти РДА З. В. Вітень. Начальник відділу культури та туризму РДА О. Б. Грушицький ознайомив команди з регламентом змагань у мистецькій програмі, а голова районної ради фізкультурно-спортивного товариства “Колос” В. В. Янчук – у спортивній. Після представлення членів суддівських колегій команди КДК розпочали боротьбу.

     Мистецька програма фестивалю проходила під девізом “Гордість села”, тож кожна команда намагалась довести, що саме її мала батьківщина – найкраща у світі, а люди, які там живуть, - найдостойніші. Власне, у тому, що саме люди, які творили колись, творять нині й творитимуть в майбутньому історію кожного села, і є його найбільшою гордістю, всі учасники фестивалю були одностайними. Але, водночас, кожна із 30-хвилинних програм. представлених на суд журі та глядачів, мала свою родзинку, особливу форму подачі, включала номери різних жанрів, була змістовною і яскравою.
     Учасники КДК Спасівської сільської ради свою програму побудувала у формі своєрідного “концерту на замовлення”, під час якого аматори дарували квіти, слова вдячності та улюблені пісні ветеранам війни і кращим трудівникам села. Особливо сподобався глядачам виступ вокального дуету у складі О. П. Портянюк та В. П. Козяра. Останній, до речі, має неабиякий перекладацький хист, завдяки чому відомі російські пісні “Незакінчений роман” та “Фронтовий вальс” присутні у залі мали змогу слухати українською мовою.  

 

 

 

Виступають "Здовбицькі молодички". 

     Жвавим і різножанровим, пройнятим великою любов’ю до України, повагою до історії та оптимістичною вірою у майбутнє рідного села був виступ КДК Дерманя Другого. В програму дерманці включили твори своїх односельчан К. Рожко і В. Ілляшевича, В. Кухарець і
Ю. Галабурди, В. Дрозюка. Присутні дружно аплодували танцювальному ансамблю “Весняночка”, родинному вокальному ансамблю Бухальських та його наймолодшому учаснику С. Хижевському.
З особливою сердечністю та душевною теплотою зі сцени розповідала історію свого села, про його митців та видатних людей голова Глинської сільської ради І. Й. Гром‘як, котра вразила усіх своїм артистизмом, показала, яким має бути справжній капітан команди. З гордістю і щирістю представляла Ірина Йосипівна таланти своїх односельчан - неповторні картини, вишиті руками секретаря сільської ради М. Д. Івашин, книгу про Глинськ Л. М. Мазурця, поетичну творчість Л. О. Омелько, спів ансамблю “Калинонька” та Д. Попича. Шквал емоцій викликала і показана Г. О. Заяць і Б. С. Новачуком гумористична “антикризова” сценка.
     “Моє село - це мрія і натхнення”, так можна було назвати програму команди КДК Урвенської сільської ради, яка підготувала слайд-презентацію населених пунктів своєї сільської ради. Про наших сучасників, які нині своєю працею, мистецтвом, творчістю забезпечують добробут села та радують земляків, адресуючи їм теплі слова щирої вдячності, розповідали юні ведучі. А те, що там, де добре працюють, вміють і гарно відпочивати, довели представлені аматорами Урвенського КДК прекрасні мистецькі номери. До речі, учасником одного з них був онук капітана команди Л. М. Балабат - Віталій.
Минуле і сучасність, фольклор та естрада, танці і народні ігри поєднались у виступі учасників КДК господарів змагань. Своє мистецтво демонстрували “Здовбицькі молодички”, гурт “Веснянка”, ВІА “Водограй” та інші аматорські колективи. Зі сцени лунали імена тих жителів села, без котрих його історія була б неповною.

 

 

Вальс у виконанні Н. П. Коченкової та П. В. Варварука. КДК Глинської с/р. 

     Всі команди виступали достойно, тож журі довелося нелегко. Поступово творче змагання переросло у справжнє свято народних талантів. А тим часом на спортивних майданчиках Здовбицької школи вирували справжні пристрасті. Спортсмени команд КДК боролись за перемогу в турнірах із шахів, шашок, настільного тенісу, міні-футболу, гирьового та армспорту, перетягування линви.
     Спортивна фортуна у різних видах змагань посміхалась різним командам. Але у загальному підсумку найкращими виявились результати, продемонстровані глинчанами. Команда с. Дермань Другий виборола друге місце, на третьому - здовбичани.

 

 

 

Фольклорний ансамбль вчителів Гільчанської ЗОШ І-ІІІ ст.  

     Найбільшу кількість балів - 70 - у мистецькій програмі набрала теж команда КДК Глинської сільської ради. Отож, глинчани святкували абсолютну перемогу у заключному турі фестивалю. ІІ-ІІІ місця при однаковій кількості набраних балів - по 59, 5 - у мистецькій програмі розділили КДК Дерманської Другої і Здовбицької сільських рад, четверте (49 балів) посів КДК Спасівської. Переможців змагань було відзначено грамотами Здолбунівської РДА, відділу культури та туризму райдержадміністрації, сектора у справах молоді та спорту РДА, також вручено кубки.
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото Миколи ПОГОНСЬКОГО.

 

Comments are now closed for this entry