Цю думку навіяло яскраве свято, що відгомоніло у нашому місті 1 червня

...Їх тендітні, наче весняні первоцвіти, душі сповнені вірою у добро, а допитливий розум прагне опанувати таємниці науки, їх почуття - найщиріші, а серця - найдовірливіші і найвдячніші. Їх таланти - строкатий вітраж із творчості, копіткої праці, емоцій, знань і відкриттів. Це діти - найдорожче і найвразливіше, що має людство. У будь-якому куточку Землі все гаразд, якщо там лунає дзвінкий дитячий сміх.
З метою підтримки маленьких громадян планети, привертання суспільної уваги до їх проблем у 1949 році на Московській сесії Міжнародної демократичної федерації жінок 1 червня було проголошено Міжнародним днем захисту дітей. З того часу світовою громадськістю прийнято ряд документів, які є гарантами прав дітей. Але традиція у перший день літа відзначати дитяче свято лишилася.

Виступає танцювальний колекив "Надія" Мізоцького селищного БК.

Дітям - лише радість і позитив
Програма дитячого свята у Здолбунові була напрочуд насиченою і цікавою. Організатори заходу - відділи культури і туризму, освіти райдержадміністрації, районний будинок культури, служба у справах дітей РДА доклали для цього максимум зусиль. Приємно, що на їх прохання про допомогу у придбанні призів та подарунків для юних учасників свята відгукнулось чимало благодійників, небайдужих до долі молодого покоління.


Відкриваючи захід, з вітальним словом до всіх присутніх звернувся начальник відділу культури і туризму РДА Олег Грушицький. Одним із приємних моментів свята стало нагородження переможців районного етапу Всеукраїнського конкурсу “Податки очима дітей”, яке провела начальник Здолбунівської ОДПІ Ярослава Верещак.
Також в рамках свята школярі міста долучились до участі у конкурсі малюнка на асфальті “Стежинами мальовничої України”, усі бажаючі мали змогу переглянути виставки виробів декоративно-прикладного мистецтва, технічної творчості “Світ в руках у дітей” та дитячої книги “Веселковий світ дитинства”.

Під час конкурсу малюнка на асфальті.


Поблизу РБК, де відбулась перша частина свята, було розгорнуто консультпункт районного центру зайнятості. Там учнівській молоді пропонували інформаційно-довідкові матеріали профорієнтаційного напрямку. Крім того, спеціалісти РЦЗ провели з дітьми ряд ігор і конкурсів цієї ж тематики. Їх переможці отримали призи.

Найменша і найактивніша вболівальниця. 


Незабутні враження залишив районний фестиваль хореографічного мистецтва, що переплітався з виступами учасників відбіркового туру обласного фестивалю-конкурсу “Ми - талановиті!”. Неповторними були танцівники кожного з 9 дитячих хореографічних колективів, які прибули на фестиваль, адже вони представили на суд глядачів композиції різних стилів, як кажуть, на всі смаки. Радували око і ретельно підібрані сценічні костюми юних артистів. Дружними оплесками підтримували присутні виступи колективу сучасної хореографії БК ПАТ “Волинь-Цемент” під керівництвом В. Колбун, ансамблю “Надія” Мізоцького селищного БК (кер. Н. Одарчук), зразкового танцювального ансамблю “Росинка” БК с. Івачків (кер Г. Яцюк), зразкових колективів районного центру творчості дітей та юнацтва “Ритм” (кер. Н. Буздиган) і “Барвінок” (кер. Н. Боярчук), школи танцю РБК під керівництвом О. Галій, різних вікових груп учасників ансамблю “Сонечко” Здолбунівської музичної школи (кер. Н. Терещенко) і танцювального клубу “Еліт-данс” БК ПАТ “Волинь-Цемент” (кер. Н. Арустамян). Нікого не залишив байдужим виступ дівчаток з танцювального колективу БК с. Дермань-І (кер. Н. Одарчук).

Під час нагородження юних обдарувань.


Усі учасники танцювального фестивалю були відзначені грамотами відділу культури і туризму РДА, отримали подарунки. Вручили солодощі і найактивнішій найменшій танцюристці серед глядачів.
Різними за мистецькими жанрами були конкурсні номери у виконанні учасників відбіркового туру фестивалю “Ми - талановиті!” - вокал, хореографія, гумор, художнє читання. Оплесками вітали глядачі тих, хто зважився випробувати себе у цьому творчому змаганні.

Танцює колектив сучасної хореографії БК ПАТ "Волинь-Цемент".


Ну а яке ж дитяче свято без приємних сюрпризів та розваг? Про те і інше теж подбали дорослі. Малим городянам і гостям Здолбунова роздавали безкоштовні морозиво та повітряні кульки від спонсорів, було їм і де та чим розважитись.

Вшановували найрозумніших і найталановитіших
Друга частина свята відбулась у приміщенні РБК. Там, щоб вручити нагороди та подарунки найрозумнішим, найобдарованішим і найпрацьовитішим школярам району - переможцям ІІІ та ІV етапів Всеукраїнських олімпіад з базових навчальних предметів, олімпіади “Юне обдарування”, ІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, зібралась громадськість міста, учні, їх батьки та педагоги, працівники відділу освіти РДА та райметодкабінету. Привітати юних обдарувань прийшли голова райдержадміністрації Віталій Шуль, голова районної ради Василь Тимощук, секретар міської ради Валентина Капітула, начальник відділу освіти РДА Валентина Бондарчук.

На сцені фольклорний гурт "Жайворнок".


- У нашому районі створена постійно діюча система виявлення та розвитку обдарованих дітей. Щороку наші діти стають переможцями різноманітних конкурсів естетичного, екологічного, наукового напрямків. Маємо хороші результати і цьогоріч. Випускник міської гімназії Даниїл Бржечко став переможцем Всеукраїнського рівня олімпіади з астрономії. В районі - переможець олімпіади “Юне обдарування”, 29 призерів конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, 17 призерів олімпіад з базових навчальних предметів, - зазначила В. Бондарчук виступаючи. Вона висловила щиру вдячність за досягнуті успіхи педагогам, які працювали із кращими учнями, батькам цих дітей, а також районній владі за постійну підтримку освітянської галузі і талановитих школярів. Так, цього року 29 дітей є стипендіатами голови райдержадміністрації (запроваджена з 2008 р.), а близько 30 педагогів, які підготували переможців та призерів олімпіад і конкурсів, з 1 вересня отримуватимуть встановлену в районі доплату до заробітної плати.

Учасник відбіркового туру обласного фестивалю-конкурсу
"Ми - талановиті!" В. Прокоп’юк. 

В. М. Бондарчук також вручила грамоти управління освіти і науки Рівненської ОДА районному центру творчості дітей та юнацтва і Здолбунівській станції юних техніків.
З вітальними словами до винуватців свята, вчителів та батьків звернулися В. С. Шуль та В. О. Тимощук. Голова райдержадміністрації запевнив, що влада району і надалі робитиме все можливе для покращення матеріально-технічної бази освітніх закладів і підтримки роботи з обдарованою молоддю, що нині здійснюється в районі. Зазначивши, що на сьогодні завданням освітян є не лише дати учням знання і забезпечити певний рівень вихованості, а й виявити, підтримати і розвинути їх таланти і здібності, голова районної ради
В. Тимощук побажав юним обдаруванням нових успіхів та перемог. Керівники району також вручили відзнаки й подарунки переможцям і призерам конкурсів та предметних олімпіад.
Мистецька програма за участю вихованців та творчих колективів районного центру творчості дітей та юнацтва додала усім присутнім гарного настрою.
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry