спалахнув VІІІ районний фестиваль культурно-дозвіллєвих комплексів,
в якому взяли участь найсильніші команди, що увійшли до групи “А”

Переможець VIII районного фестивалю КДК – команда Копитківського КДК та члени журі.

Проходив конкурс на теренах Копитківської сільської ради. Свої творчі та спортивні надбання представляли тут сім найсильніших КДК району - Миротинський, Мізоцький, Здовбицький, Спасівський, Дерманський Другий, Глинський та Копитківський.
Проведення фестивалю з року в рік засвідчує як зростання рівня його організації, так і ставлення самих учасників до конкурсу – вони проявляють більшу зацікавленість, серйозно готуються, прагнуть показати свої таланти, вміння, фізичну підготовку якнайкраще. Фестиваль КДК — один із наймасовіших заходів, який допомагає згуртувати в єдине ціле органи місцевого самоврядування і всіх жителів, об’єднує людей різних вікових категорій і уподобань в одну команду, надихає їх боротися за спільну перемогу задля відстоювання честі свого села.


Розпочався фестиваль урочистою ходою його учасників від сільської ради до будинку культури с. Копитків. На площі біля нього їх вже чекали члени журі, представники районної та місцевої влади, гості села.
Із щирими словами вітань до всіх присутніх на святі звернулися Копитківський сільський голова Марія Фішер, заступник голови райдержадміністрації, голова координаційної ради щодо роботи КДК Олександр Федорук, начальник відділу управління культури і туризму ОДА Галина Ковальчук, начальник відділу культури і туризму РДА Олег Грушицький. Всі вони побажали учасникам конкурсу яскравих виступів, гідних перемог на сцені та спортивних майданчиках, а також гарних вражень від заходу.

Не було відбою від бажаючих скуштувати “фірмової”
страви здовбицьких господинь. 


У святі взяли участь голова райдержадміністрації Віталій Шуль та голова райради Василь Тимощук.
Далі ведуча Тетяна Гапончак та голова райради “Колос” Володимир Янчук ознайомили всіх з порядком проведення мистецької і спортивної програм.
Так, мистецька програма складалася із двох частин: презентації на тему “Обереги мого села”, в якій центральними елементами були кулінарні страви, приготовлені за автентичними рецептами, вироби майстрів та умільців ужиткового мистецтва, інформаційні буклети, книги про історію і сучасність села тощо, і літературно-музичної композиції, присвяченої 20-ій річниці Незалежності України.
До спортивної програми увійшли змагання з піднімання гирі, армрестлінгу, футболу, волейболу, шахів, шашок, настільного тенісу та перетягування линви.
Цікаві й різноманітні презентації своїх сіл представили усі культурно-дозвіллєві комплекси. Яскравими кольорами вигравали національні костюми учасників фестивалю, які веселили, піднімали настрій присутнім українськими піснями та мелодіями. Вражали новизною й оригінальністю вироби місцевих умільців. Сільські господині пропонували усім бажаючим скуштувати місцевих наїдків та напоїв, приготовлених їх вмілими руками.

 Жартівливими піснями розважали присутніх музики із Глинська.


Гучними аплодисментами обдаровували глядачі і виступи учасників художньої самодіяльності, які, немов у барвистому калейдоскопі, змінювали один одного на сцені сільського БК. У художньому слові, пісні, музиці, танці, використовуючи сучасні технічні засоби, аматори сцени засвідчували свою щиру любов до рідного краю, національних традицій, мови, культури, до неньки України.
Свою силу, спритність, вправність, волю до перемоги демонстрували на спортивних майданчиках і спортсмени.
Складне завдання стояло перед членами журі – визначити переможця, адже кожна команда по-своєму була неповторною, оригінальною. Проте конкурс є конкурс, і за його умовами має бути названий найсильніший.


Учасників свята веселила та частувала кулінарними
шедеврами за рецептами мізоцьких куховарок
сама Проня Прокопівна.


Підсумувавши бали обох частин мистецької програми, перше місце журі присудило Миротинському КДК, друге – Мізоцькому, третє – Глинському.
По-іншому склалася ситуація із спортивною програмою – тут найсильнішим виявився Копитківський КДК, що й стало головним аргументом визнання копитківчан переможцями конкурсу в загальному заліку. На другому місці – Глинський КДК, на третьому – Миротинський КДК.
Переможці та призери змагань були нагороджені грамотами за підписом голови районної координаційної ради щодо роботи КДК О. В. Федорука та кубками, які їм вручили начальник відділу культури та туризму РДА О. Б. Грушицький та начальник відділу з питань фізичної культури та спорту РДА М. В. Гарбовський.
На завершення Олег Грушицький подякував усім за участь у конкурсі, а Копитківському сільському голові – за належну підготовку закладу культури та спортивних майданчиків до фестивалю.
Людмила ВАСЮК.
Фото автора. 

Comments are now closed for this entry