У мальовничому селі Півче минулої неділі стартував
VIII районний фестиваль культурно-дозвіллєвих комплексів

 

Учасниками першого його туру стали команди Півченського, Ступнівського, Новомощаницького, Бущанського, Будеразького та Старомощаницького КДК. Усіх їх, журі та інших гостей села тепло вітав голова Півченської сільської ради Юрій Шах.


Право урочисто відкрити фестиваль було надано заступнику голови райдержадміністрації, голові районної координаційної ради щодо роботи культурно-дозвіллєвих комплексів Олександру Федоруку. На церемонії до присутніх також звернулись начальник відділу культури і туризму РДА, голова журі фестивалю Олег Грушицький та відповідальний за спортивну програму - начальник відділу з питань фізичної культури та спорту РДА Михайло Гарбовський. Захід відбувався у День матері та напередодні відзначення 66-ої річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, усі виступаючі сердечно вітали присутніх із цими святами. Учасників команд було ознайомлено з регламентом виступів, складовими мистецької та спортивної програм, їм промовці бажали успіхів, перемог і гарних вражень.


А отримати такі того дня, повірте, було від чого. Всіма барвами веселки вигравали насичені експозиції, підготовлені командами для нової, започаткованої цьогоріч, частини фестивальної мистецької програми - презентації «Обереги мого села». Кожна громада прагнула якнайширше і найкраще представити особливості рідної місцини – її ремесла, історію, кулінарію. Тож чого тільки не було на своєрідній виставці! Вишивки і гончарні вироби, картини в різних техніках виконання, книги місцевих літераторів, витончені творіння різьбярів по дереву, ткані рушники і килими, плетені з лози сувенірні кошички, прикраси з бісеру… А які сільські смаколики, приготовлені за автентичними, оригінальними рецептами, могли скуштувати не лише члени журі, а й усі бажаючі!


Але підхід до презентації свого села у кожної з команд був свій. Наприклад, КДК Нової Мощаниці підготував розповідь про такі традиційні ремесла, як вишивка та ткацтво. КДК с. Півче представляла тамтешня поетеса Марія Луцюк, зворушила усіх своїм віршем про рідне село, у презентаційній експозиції якого поєднались древні ремесла і сучасне мистецтво. З жартівливої пісні розпочали презентацію учасники Бущанського КДК. А мешканці сіл Ступно та Старої Мощаниці більше уваги приділили історії рідного краю. Та, безперечно, вразив усіх насиченістю виставки, щирістю і позитивом своєї презентації Будеразький КДК. Участь у ній взяли і дітки, і молодь, і представники старшого покоління. Із захопленням про історію й традиції села розповідала одинадцятикласниця Будеразької ЗОШ Віта Кондратюк, а до різноманітних страв з жартівливими приказками присутніх припрошувала Ніна Степанівна Беженар.


Інша частина мистецької програми була присвячена 20-ій річниці Незалежності України, яку відзначатимемо 24 серпня цього року. На сцені сільського клубу кожна команда представила на суд глядачів та журі літературно-мистецьку композицію відповідної тематики. Ці виступи теж різнилися за режисерським задумом, сценографією, використаними жанрами, рівнем виконання. У кожної команди були свої «плюси». У Бущанського КДК – вокалісти, у Новомощаницького – юний декламатор, у Будеразького – ансамбль народних інструментів.
Журі, яке визначало кращу композицію за сімома творчими критеріями, було непросто. Але найбільше балів воно одностайно віддало Півченському КДК, виступ якого запам‘ятався жвавістю, змістовою цілісністю, жанровим розмаїттям і відмінною підготовленістю учасників. Тож, за підсумками обох частин мистецької програми, місця розподілились таким чином: перше – Півченський КДК, друге – Будеразький КДК, третє – Бущанський КДК, четверте – Новомощаницький КДК, п‘яте – Старомощаницький КДК та шосте – Ступнівський КДК.


У загальному ж заліку ситуація дещо змінилась, адже на результати вплинули підсумки і спортивної програми. А вона теж була дуже насиченою. Сільські спортсмени змагались у 8 видах: міні-футбол, волейбол, гирьовий і армспорт, шашки і шахи, настільний теніс та перетягування линви. Спортивна фортуна посміхалась різним командам, але найбільше, в цілому, допомогла бущанцям. Бо в загальному заліку першого туру VIII районного фестивалю КДК вони вийшли переможцями і посіли І місце. Їх команда наступного року змагатиметься вже у групі сильніших суперників – групі «А».


Друге місце в загальному заліку І туру посіла команда Будеразького КДК, третє – Новомощаницького. Півченці вибороли четверте місце, команда Старої Мощаниці - п‘яте, а на шостому місці – КДК с. Ступно.


Усі команди-учасниці І туру фестивалю було нагороджено грамотами Здолбунівської РДА за підписом голови районної координаційної ради щодо роботи культурно-дозвіллєвих комплексів, а володарів І, ІІ і ІІІ - місць ще і кубками. Їх вручили представникам сільських громад Олег Грушицький та Михайло Гарбовський.
Наступні тури восьмого районного фестивалю КДК проходитимуть у с. Уїздці (15 травня) та с. Копитків (22 травня).
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото Миколи
ПОГОНСЬКОГО.
На фото:
фрагменти фестивалю.

Comments are now closed for this entry