У кожного народу є свої генії, імена яких оповиті невмирущою славою і любов’ю. Для українського народу його духовним символом став Тарас Григорович Шевченко. З його ім’ям сьогодні на планеті ідентифікуються Україна та українці. Для нас він не просто народний поет, славетний митець, а національний Пророк, апостол Правди.
З нагоди 197-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка в будинку культури ПАТ «Волинь-Цемент» відбувся мистецький вечір «Ні, не в минуле, а в майбутнє до тебе я, Тарасе, йду!». В фойє працівниками ЦРБ була влаштована виставка "Геній правди і добра".
Впродовж свята зі сцени лунали полум’яні слова захоплення талантом славного сина українського народу, його пророчим даром, вражаючою любов’ю до України, якій він присвятив найсокровенніші слова.


З вітальним словом перед присутніми виступили заступник голови райдержадміністрації Олександр Федорук та голова районної ради Василь Тимощук. У своїх промовах вони наголосили на виключному значенні Т. Г. Шевченка в історії України, підкресливши, що саме його постать стала об’єднуючим фактором для українського народу.
- Українська держава постала завдяки силі духу Шевченка. Так, вона не зовсім така, якої б нам хотілося. Але, якщо для кожного українця визначальними в житті стануть Бог, Україна, народ, якщо кожен любитиме рідну землю так, як любив її Шевченко, то ми збудуємо державу, про яку мріяв великий Кобзар, про яку мріємо і ми, - зазначив у своєму виступі голова райради.
Силу і глибину Шевченкового слова відчули присутні через його твори, які й сьогодні, як і в різні періоди української історії, надихають нас на величні звершення в ім’я України.
Перед учасниками свята виступили народні аматорські оркестр народних інструментів, хор, вокальне тріо «Мірина» та вокально-інструментальний гурт «Візерунки» РБК, тріо бандуристів «Елегія», вокальне тріо Уїздецького СБК, народний аматорський вокальний ансамбль «Калинонька» Глинського СБК, ансамбль бандуристів (на фото) та зразковий хор старших класів «Юність» Здолбунівської дитячої музичної школи, народний аматорський фольклорний ансамбль «Здовбицькі молодички» Здовбицького СБК, народний аматорський вокальний ансамбль «Гільчанське джерело» Гільчанського СБК. Літературно-музичну композицію «Пророче слово Кобзаря» за творами рівненських авторів представили учасники народного аматорського театру читця «Пошук». Поезію Т. Г. Шевченка та свій власний вірш продекламував учень Дерманської гімназії Андрій Пелант.
Апофеозом свята став виступ народного аматорського хору будинку культури ПАТ «Волинь-Цемент». Під час виконання пісень на слова Т. Г. Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий» та «Заповіт» учасники свята у єдиному патріотичному пориві піднялися з місць, вшановуючи пам’ять Великого Кобзаря, схиляючи голову перед величчю визнаного українського генія, який на століття став незмінним провідником свого народу, його голосом, ідейним вождем, символом віри та єдності української нації.
Людмила ВАСЮК.
Фото автора.

 

Comments are now closed for this entry