Вишивка – це світ краси і фантазії, змалювання навколишньої природи, схвильована розповідь про думки і почуття людини, звичаї і уявлення наших предків. У вишивці яскраво розкривається душа народу, справжнє прагнення до прекрасного. Це давнє і вічно молоде мистецтво.
При публічно-шкільній бібліотеці с. Мала Мощаниця вже понад тридцять років діє клуб за інтересами «Рушничок». Члени клубу - люди різні за віком та професіями, але їх поєднує спільне захоплення – вишивка і в’язання.


Секретами рукоділля охоче діляться ветерани-вишивальниці Г. М. Кушнірук, Л. П. Харченко, С. В. Панащук, Л. С. Козійчук,
Г. О. Волох. Активними учасниками є й молоді рукодільниці - Ольга Філонюк, Галина Нам­чук, Ніна Харченко, Ірина Капітула й інші.
Жодне засідання клубу “Рушничок” не обходиться без пісні. Жінки-виши­вальниці – активні учасниці різноманітних заходів, що проходять в селі. У 2008 році вони виступали по місцевому радіо, в програмі звучали українські народні пісні. У липні 2009 та в листопаді 2011 року під час семінарів голів сільських рад у с. Мала Мощаниця члени клубу порадували керівників самоврядних громад популярними українськими обрядовими піснями. Із завмиранням серця слухали односельчани мелодійний спів наших майстринь у вересні минулого року на святі села. Про талант місцевих умілиць свідчать і експонати оформленої в сільській бібліотеці виставки їх робіт.
У школярів нині радісна пора – канікули. У свій вільний час місцеві діти охоче відвідують сіль­ську бібліотеку. Тут вони
навчаються вишиванню, в’язанню у Лідії Степанівни Козійчук. Цікаво і зрозуміло пояснює новачкам
про особливості цих
видів рукоділля досвідчена вишивальниця. Тож сподіваємося, що юні шанувальниці цього мистецтва згодом долучаться до клубу “Рушничок” і продовжать традиції старшого покоління.
Надія ІГНАТЬЄВА,
завідуюча ПШБ-філією № 15
с. Мала Мощаниця.

На фото: секретами вишивання ділиться з дітьми учасниця клубу “Рушничок” Л. С. Козійчук.

Comments are now closed for this entry