Не лише грунтовні знання здобувають учні в Маломощаницькій ЗОШ, але й беруть участь у масових виховних заходах, зокрема національно-патріотичного характеру, долучаються до суспільного життя в Україні та світі. Частими гостями й помічниками є школярі в бібліотеці.
Небайдужими залишилися учні до страшної сторінки в історії України – Голодомору 1932-33 рр. Усний журнал “Запали свічу пам’яті” організували з дітьми вчитель історії Г. В. Дащинська і бібліотекар Н. Я. Новосад . Болючі слова озвались щемом у дитячих душах. А семикласник Сашко Літценберг доповнив книжкову виставку “Пам’ятаймо…”, організовану до річниці трагічних подій, своїм малюнком. Всією школою вшанували пам’ять жертв Голодомору Хвилиною мовчання.


З нагоди ювілею видатного поета-лірика Андрія Малишка у школі відбувся літературно-пісенний вечір-портрет “Малишкові дороги”. Класний керівник 8 класу, вчитель літератури В. В. Лукашук та учні Дмитро Капітула, Антоніна Алексейчук, Андрій Літценберг, Софія Горчак, Микола Шевчук, Марина Лазоришина спільно з бібліотекарем ПШБ повідали присутнім про життєвий і творчий шлях поета, продекламували його вірші. Цікавою була презентація з використанням новітніх технологій “Пісенна творчість Малишка”, книжкова виставка, які організатори заходу представили присутнім.
Позитивні емоції отримали і діти, і дорослі, співаючи разом під акомпанемент Віри Василівни пісні “Ми підемо де трави похилі”, “Пісню про рушник”, “Вчителько моя”, “Стежина”. Захід допоміг його учасникам ще раз усвідомити, що А. Малишко залишається для нас співцем життя, молодості й любові, який залишив майбутнім поколінням золоті розсипи своїх поезій, нев’янучу красу пісень, що стали народними.
На завершення вечора директор школи Р. М. Чаюк щиро подякувала учням і організаторам за приємні хвилини ліричного настрою і за те, що молоде покоління шанує й береже пам’ять про тих, хто творив історію України.
Надія НОВОСАД,
бібліотекар Маломощаницької ПШБ.

Comments are now closed for this entry