Приємно мені, як колишньому культпрацівникові, було 27 лютого відвідати «Українські вечорниці» у клубі с. Стеблівка. Адже це було справжнє дійство. Сцена перетворилась на старовинну господу, де вишивали, пряли, дерли пір'я, ліпили вареники, співали, танцювали, жартували...
Гостями на вечорниці завітали головні герої повісті Нечуя-Левицького «Кайдашева сім'я». Мене порадувало те, що у драматичному колективі побачила учасників, яких я, ще працюючи бібліотекарем у Стеблівці, разом із завідуючою клубом Любов'ю Парасотченко залучили до занять у ньому. Це - постійна ведуча усіх заходів, які проводяться в клубі, виконавиця ролі Мотрі Олена Ярмолюк та Лідія Парфенюк, яка зіграла роль Кайдашихи. Вдало виконували ролі і нові учасники - Юлія Карпишина (Мелашка), Ольга Вознюк та її донька Катерина - господині вечорниць.
Додав заходу колориту чудовою грою на баяні Володимир Козяр. Під його музичний супровід співали старовинних пісень Лідія Петрук, Софія Махамуха, Людмила Романюк, Світлана Пилипчук і Надія Омельчук.
Зачарував усіх присутніх дует Віктора Реви та Віри Демчук. Аплодували глядачі солістці Анні Заборовській.
Милувала око виставка ужиткових речей і вишивок, яку підготувала завідуюча бібліотекою Анжела Вільчик.
Наприкінці вечорниць усіх присутніх почастували тернівкою, варениками та пирогами, що красувались на столі у господині.
Організатори і учасники заходу відобразили у ньому звичаї та традиції українського народу, зокрема й наших сіл - Стеблівка, Волиця, Замлинь.
Ольга БРАТЧИК,
колишній бібліотекар
с. Стеблівка.

Comments are now closed for this entry