За доброю багаторічною традицією, перед Різдвом здолбунівська шахова спільнота вшанувала пам’ять свого земляка, чемпіона області 1976 року Гната Микитюка (1942-1996 рр.) організацією бліц-турніру.
Перший такий шаховий меморіал відбувся у січні 1997 року на Ігнатія (згідно з паспортом, дата народження Гната Микитюка - 2 січня 1942 року). Тоді ініціатором проведення бліц-турніру був Олександр Ковальчук - батько нинішнього президента Федерації шахів Рівненської області Володимира Ковальчука. У першому турнірі взяли участь усього шість шахістів зі Здолбунова. Грали у два кола і переможців було два - дворазовий чемпіон Рівненщини Віктор Корольов і Михайло Бедратий, який є учасником майже всіх меморіалів Гната Микитюка.
Цьогоріч локацією проведення змагань став ресторан «Казка». З дотриманням усіх обмежувальних заходів вдалося провести одноденний бліц-турнір за участю 26 шахістів, з регламентом 3 хвилини +5 секунд, за швейцарською системою в 11 турів. Турнір зареєстрований Міжнародною федерацією шахів FIDE - Gnat Mykytiuk 23 Memorial-Zdolbuniv 2021.
Перед початком змагань з напутнім словом виступив кандидат у майстри спорту, лікар Петро Борисюк.


Перемогу з 8,5 очок з 11 можливих здобув найтитулованіший учасник турніру - дев’ятиразовий чемпіон Рівненщини, міжнародний майстер Ігор Лабенський. Він єдиний пройшов дистанцію без поразок - 6 перемог і 5 нічиїх. Друге місце у здолбунівчанина Анатолія Кирилюка - 8 очок. На третьому місці Аркадій Галій з Рівного - 7,5 очок.
Переможцю вручений перехідний Кубок, призери нагороджені грамотами Федерації шахів Рівненщини та цінними подрунками.
Бездоганну організацію турніру забезпечив очільник здолбунівських шахістів кандидат у майстри спорту Йосип Борзенко.
Юрій КОШМАК,
учасник турніру.

Результати змагань:

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити