В Олімпійському цент­рі у Конча-Заспі завершився міжнародний семінар тренерів України зі спортивної боротьби Level 1, організований Міжнародною федерацією боротьби Об’єднаний Світ Боротьби (UWW). Кількість учасників була суворо лімітована. Тренінги відбувалися як у практичній, так і в теоретичній площині. У семінарі брав участь і один з провідних тренерів Рівненщини з вільної боротьби здолбунівчанин Віктор Куцель.
Основною метою заходу було навчити тренерів активно комунікувати, знаходити спільну мову з вихованцями та їхніми батьками, меценатами. Тренер є не тільки вихователем, наголошував інструктор UWW Ака Вінсент (Франція), він має бути менеджером і організатором. Тренер повинен уміти знайти небайдужих людей, які усвідомлюватимуть, що він виконує надзвичайно важливу місію, - привчає дітей до здорового способу життя. Тренер має вміти знаходити і приводити до залу нових дітей. Але, насамперед, для юних борців потрібно створити належні умови для ефективних тренувань. Головне завдання тренера - зробити боротьбу більш цікавою та захоплюючою, запалити у серці кожного малюка вогник любові до спорту.


На думку інструктора UWW Андрія Воронцова (Канада), роботу з малечею потрібно проводити виключно на позитиві. І не менш важливе завдання тренера - втримати дітей, адже спокус на
вулиці сьогодні чимало. Дитина повинна відчувати, що борці - її брати, тренер - найкращий друг, а борцівський зал - другий дім.
По закінченні навчання тренери успішно склали письмовий іспит, отримали відповідні сертифікати про завершення першого рівня курсів UWW та нові знання. Наставники з боротьби навчилися по-новому дивитися на свою професію.
Захід проходив за підтримки Національного Олімпійського Комітету України. Випускників першого ступеня привітали президент Асоціації спортивної боротьби України, Олімпійський чемпіон Ельбрус Тедеєв, віце-президент цієї ж асоціації Олег Кравченко, куратор спортивної боротьби НОКУ Ганна Сорокіна, головний тренер Національної збірної з вільної боротьби Руслан Савлохов та віце-президент Федерації греко-римської боротьби України Олександр Камач.
Уже затверджено контент семінарів «другого рівня» на 2016 рік. Можливо, один з них відбудеться в Україні, аби українські випускники Level 1 змогли продовжити навчання.
Петро НАГОРНИЙ,
заступник начальника управління-начальник
відділу з питань фізичної культури та спорту
Рівненської ОДА.

Comments are now closed for this entry