буде в одному з міських дворів завдяки
електронній петиції та небайдужим активістам

- Давно думав над тим, як можна облаштувати спортмайданчик у нашому дворі, - розповідає здолбунівчанин Віталій Мороз та де­монс­т­­рує нині занедбаний майданчик, що між будинками 34 та 36 по вулиці Незалежності. Вигляд цього місця справді непривабливий, тож ні грати у м’яча, ні займатися вправами там зовсім не хочеться… Але Віталій переконаний, що вже незабаром картина тут зміниться на краще. Ініціювати ремонт майданчика його спонукала інформація про електрон­ні петиції, яку дізнався, коли розпочав стажування у якості інтерна у Здолбунівській РДА.


Електронні петиції - це особлива форма колективного звернення громадян до органів влади, передбачена частиною 3 статті 5 Закону України «Про звернення громадян». Порядок подання та розгляду електронної петиції, адресованої Здолбунівській міській раді, нещодавно затвердили і міські депутати. Тепер написати таке звернення до міської ради може кожен, зареєструвавшись на сайті «Розумне місто». Якщо петиція міститиме достовірну інформацію та збере на підтримку 100 підписів протягом 60 днів, її розглянуть депутати або міський голова.
Тож електронна петиція авторства Віталія Мороза щодо облаштування спортмайданчика швидко зібрала 100 необхідних підписів. А на минулій сесії міськради 16 березня на ці потреби вже виділили 15 тисяч гривень відповідно до кошторису Програми благоустрою міста Здолбунів на 2016 рік.
Нині активіст додатково збирає кошти на ремонт майданчика. Зараз на спеціально відкритій для збору грошей картці вже 1222 грн., які перерахували небайдужі громадяни. Віталій періодично інформує про надходження коштів у соцмережах та веде чітку звітність.
Тим часом на майданчику вже кипить робота. До неї долучилися місцеві громадські активісти. Наразі демонтовано старі щити та кільця, незабаром встановлять нові. Далі виконуватимуть облицювання трансформаторної підстанції, усунення розломів у стіні, заміну огорожі навколо майданчика. Активісти також розробляють проект зовнішнього вигляду спортмайданчика.
А тим часом чи не щотижня з’являються нові електронні петиції від здолбунівчан, вже зареєстровано такі щодо облаштування пандусами входів у міський сквер, обмеження руху транспорту біля водойми по вул. Старомильській, ремонту пам’ятника «Людина, що прагне в космос», встановлення додаткових сміттєвих урн у місті, освітлення вул. Пушкіна та навіть звернення щодо необхідності прибрати «йолку» з шинами, яка стоїть навпроти РДА.
Ірина САМЧУК.

Comments are now closed for this entry