Під час церемонії нагородження, Олександра – справа.

Під час церемонії нагородження, Олександра – справа.

 

На перший погляд, це звичайна шістнадцятирічна дівчина, яку, здавалося б, дуже важко пов’язати з таким «грізним» видом спорту, як бокс. Проте 25 медалей за участь у різних змаганнях свідчать про інше. Наша землячка Олександра Харитонюк цьогоріч не тільки здобула бронзову нагороду на чемпіонаті Європи з боксу серед юніорів та молоді, що проходив в Угорщині 14-24 серпня, а й отримала звання майстра спорту.
Олександра родом з Івачкова. Нині навчається у Львівському училищі фізкультури та спорту. Ще з дитинства Сашу більше цікавили хлопчачі забави. Тому з 12 років дівчина почала займатися боксом в ОДЮСШ «Колос» в Копитковому. У тринадцятирічному віці стала членом жіночої збірної України з боксу (молодь та юніорки). Зараз Олександрі шістнадцять, і вона продовжує займатися цим видом спорту та досягає у ньому значних успіхів.


Щоденні тренування, пос­тійна участь у змаганнях майже не залишають дівчині часу на відпочинок. Проте бокс – це невід’ємна частина її життя.
Особливий слід у пам’яті завжди залишають тренувальні збори, які проходять напередодні змагань у різних куточках України. Цей час вона проводить зі своєю другою сім’єю – збірною України з боксу. Тут дівчата не тільки разом тренуються, вони вболівають одна за одну, підбадьорюють, вітають з днем народження. Спілкуються також і поза тренувальними зборами.
- Так приємно чути, що з трибун під час виступу підтримують дівчата, які щиро вболівають за тебе, - розповідає Олександра.
У цей час вона далеко від родини та близьких, проте і на відстані вони її підтримують, як і тренери Володимир Мандзюк та Зорян Шевадзуцький. Дівчині дуже приємно, що є ті, хто готовий допомогти не тільки морально, а й матеріально. Адже для участі у змаганнях завжди потрібні значні кошти. Допомагають голова Здолбунівської районної ради Василь Тимощук, начальник відділу молоді та спорту Здолбунівської РДА Михайло Гарбовський, приватні підприємці Максим Голуб та Тетяна Стасюк, Олена Смірнова, почесний голова ТОВ «Укрцемремонт» Владислав Романуха, тренер Володимир Мандзюк, директор ТОВ «Гідротехнік-2005» Сергій Ксендзик. Підтримує її і рідна бабуся Ольга Василівна Петришина.
Надихають спортсменку видатні українські та зарубіжні боксери: Олександр Усик, Василь Ломаченко, брати Клички, Майк Тайсон, Рой Джонс. Саме з них бере приклад того, як треба працювати над собою, удос­коналювати бойову техніку.
Дівчина переконана: для того, щоб досягнути високих результатів, не обов’язково потрібно починати заняття спортом у ранньому віці. Розповідає, що має товаришку, яка у 25 років почала займатись боксом. Нині їй 29, і вона є активною учасницею міжнародних змагань.
Проте, незважаючи на своє захоплення, Олександра радила б кожному, хто прагне займатися боксом, спершу добре подумати. Адже заняття цим видом спорту вимагає не тільки витримки та наполег­ливості, а й розуміння того, що через постійну зай­нятість часу на спілкування з рідними майже не залишається. Проте позитиву набагато більше. Приміром, у 16 років дівчина вже встигла поманд­рувати Україною, побувати в Італії та Угорщині.
Приваблює її й атмосфера змагань. Спортсменка дуже пишається тим, що має честь представляти Україну на міжнародних змаганнях та носити форму збірної України:
- Скільки гордості перепов­нює серце, коли звучить Гімн України, майорить наш прапор, - зізнається Олександра. – Саме в такі миті усвідомлюєш, що завжди про це мріяла.
Ірина САМЧУК.

Comments are now closed for this entry