Проведення у Здолбунові шахових баталій у дні різдвяних свят - вже традиція, не зрадили їй і цьогоріч.
Сімнадцятий турнір пам’яті нашого земляка Гната Микитюка, що проходив у приміщенні Здолбунівської районної біблотеки для дітей та юнацтва, зібрав 20 учасників з Рівного, Острога та Здолбунова. Як і торік, змагання тривали 2 дні, за швейцарською системою у 9 турів, за правилами швидких шахів - по 30 хвилин кожному гравцю.
І другий рік поспіль перехідний кубок виграв не місцевий шахіст, а гість. Цього разу впевнену перемогу з супер-результатом - 8,5 очка з 9 можливих - здобув 24-річний Василь Данилюк з Рівного.


Власне, боротьба за лідерство точилася упродовж 6 турів між переможцем турніру і Юрієм Кошмаком. Між собою вони зіграли внічию у п’ятому турі і послідовно перемагали суперників. Розв’язка ж сталася у 7 турі, коли Юрій Кошмак, маючи значну перевагу, несподівано програв Олександру Гуменюку.
На третьому місці з 7 очками Йосип Борзенко - 2 програші лідерам при 7 перемогах.
Знову приємно здивував 88-річний здолбунівський ветеран шахів Михайло Коломійчук, котрий після 4-х турів навіть був у числі лідерів (3 очка з 4 можливих). Але у підсумку у Михайла Івановича 4 очка з 9 можливих і п’ятнадцяте місце.
Переможці турніру отримали подарунки, медалі і грамоти від обласної федерації шахів та Здолбунівської райдержадміністрації.
Та головною шаховою новиною став бліц-турнір, що відбувся на третій день свят у приміщенні місцевої гімназії. Ці змагання отримали міжнародний статус за системою підрахунку результатів і визначенням рейтингу гравців. Офіційна назва турніру, що зафіксована на сайті Міжнародної федерації шахів FIDE, - «Zdolbuniv blitz 2015».
Шаховий бліц-турнір зі статусом FIDE проводився у Рівненській області вперше, завдяки зусиллям президента обласної федерації шахів здолбунівчанина Володимира Ковальчука.
У бліц-турнірі, який проходив за швейцарською системою, крім здолбунівських шахістів, змагалися загалом 36 учасників зі Львова та Рівного, Березнівського, Дубровицького, Сарненського, Кос­топільського, Острозького районів. Швейцарська система, 11 турів, по 10 хв. кожному гравцю до кінця партії.
У змаганнях брав участь майстер міжнародного класу з Рівного Ігор Лабенський, який до початку турніру вважався беззаперечним фаворитом. Спочатку, здавалося, так і буде - Лабенський у трьох стартових турах набрав 3 очка. Однак, далі були дві нічиї, а в шостому турі - поразка від Василя Музики зі Львова. Львів’янин захопив лідерство і не втрачав його до кінця змагань, завершивши їх з чудовим результатом - 9,5 очка з 11 можливих.
Друге-третє місця розділили рівняни Олександр Кохно і Олександр Матвійчук, набравши по 8 очок. А от Ігор Лабенський посів 4 місце - 7,5 очка. Кращими серед здолбунівських шахістів стали Йосип Борзенко - 6,5 очка, Богдан Форманчук - 6 очок та Олег Прокопчук - 5,5 очка.
Переможців бліц-турніру відзначено грамотами Здолбунівської райдержадміністрації.
Відділ у справах молоді та спорту
Здолбунівської РДА.

Comments are now closed for this entry