У селі Дермань-ІІ уже всьоме відбувся традиційний турнір з волейболу - Кубок пам’яті Уласа Самчука.
На запрошення організаторів змагань відгукнулись вісім кращих команд нашого району. Ще кільком довелось відмовити, адже було б просто неможливо впродовж усього одного дня в одному залі провести близько 30 матчів.
На першій стадії турніру всіх учасників було розподілено на дві підгрупи. У першій з них перемогли господарі змагань - команда с. Дермань-ІІ, другою стала команда с. Уїздці. Вони й вийшли у півфінал, де зустрілись із двома кращими колективами іншої підгрупи - юними залізничниками зі Здолбунівського ВПУ ЗТ та переможцем поперед­нього турніру - командою «Вік­торія» з села Копитків.


Не змогли подолати груповий раунд інші учасники змагань, зокрема волейболісти сіл Дермань-І і Нова Мощаниця, селища Мізоч та міста Здолбунів. Хоча варто зауважити, що всі ці команди ще дуже молоді й перспективні, і, сподіваюсь, їхні успіхи ще попереду.
У вирішальних матчах боротьба була дуже цікавою та впертою. Чого вартує хоча б той факт, що в усіх них довелось грати по три сети. Так, у першому півфіналі команда дерманців обіграла волейболістів Здолбунівського ВПУ ЗТ. У другому (дещо несподівано) збірна Уїздців перемогла номінального фаворита змагань - «Вікторію» з Копиткова. Остання ж, після цієї поразки, так і не змогла зібратись, тож поступилась ще й юним залізничникам у матчі за третє місце.
Справжньою окрасою змагань став їх фінал, у якому зустрілись старі друзі-суперники: команди сіл Уїздці та Дермань-ІІ. Господарі турніру доволі легко перемогли у першому сеті - 25:17, але так само легко й поступились у другому - 19:25. Тож усе вирішилось у третьому сеті - 25:22 на користь дерманців. Саме їм і дістались грамота, кубок та грошовий приз за перше місце. Уїздецькі волейболісти та учні Здолбунівського вищого професійного училища залізничного транспорту отримали грамоти і грошові призи відповідно за друге та третє місця.
Змагання відбулись зав­дяки сприянню небайдужих людей, які люблять волейбол. Нагородну атрибутику надав голова районного товариства «Колос» В. В. Янчук, приміщення для проведення турніру - директор Дерманського навчально-виховного комплексу О. А. Шепельчук, а призовий фонд - голова Дерманської Другої сільської ради
Ю. А. Товстий.
На превеликий жаль, турнір пам’яті Уласа Самчука в нинішньому році стане, мабуть, єдиною можливістю для волейболістів помірятись силами, адже цей вид спорту в районі, здається, мало кому потрібен. Та й не тільки волейбол у нас «дихає на ладан».
Маючи можливість порівнювати спортивне життя нашого й інших районів області, мушу зазначити, що ми - далеко не найкращі і, навіть, не середняки. Давно вже всі забули про чемпіонати району з волейболу, настільного тенісу, баскетболу. Важко пригадати, коли востаннє на Здолбунівщині проводились турніри з пляжного волейболу, козацькі забави чи хоча б якісь масові спортивні змагання.
Блідою пародією на чемпіонат є першість району з футболу, для участі в якій щороку ледь набирається кілька команд (у сусідньому, не більшому і не багатшому Острозькому районі, у двох лігах грає майже два десятки команд). А справжня спортивна гордість Здолбунівщини, свято для мешканців сіл району, унікальне, принаймні в межах області, явище - фестиваль культурно-дозвіллєвих комплексів теж, мабуть, «наказав довго жити». Чи не єдиний виняток - шахи, які ще «живі» завдяки групі ентузіастів, разом з якими мають змогу вдосконалювати свою майстерність і всі бажаючі.
Змінюються в державі президенти, правлячі партії та їх лідери, змінюється керів­ниц­тво району. Змінюється і спортивне життя Здолбунівщини, та, на жаль, лише на гірше. І, як сказав класик, світла в кінці тунелю не видно. І не ситуація у державі в цьому винна. Сумно…
Володимир КРАВЧУК,
керівник ФВ Здолбунівського ВПУ ЗТ.

Comments are now closed for this entry