Нечасто радують здолбунівчан, а зокрема шанувальників спорту, своїми візитами спортсмени, які досягли найвищого рівня майстерності. Тож їх приїзди завжди є знаковою подією для міста.
Минулого тижня Здолбунів, а зокрема дитячо-юнацьку спортивну школу «Колос», відвідав олімпійський чемпіон 2012 року з важкої атлетики Олексій Торохтій. Він зустрівся з керівництвом, тренерами та вихованцями закладу. Слід, зазначити, що приїзд чемпіона заздалегідь не анонсувався і був короткотривалим, тому не вдалося зібрати ширшу аудиторію для зустрічі з титулованим спортсменом.


Проте О. Торохтій приїхав з конкретною метою – оглянути наявну матеріальну базу спортшколи і визначити обсяги необхідної допомоги для її покращення. Цю місію він виконує за дорученням Федерації важкої атлетики України, яку з квітня нинішнього року очолив Олександр Герега, народний депутат України, співвласник мережі будівельних гіпермаркетів «Епіцентр».
- Федерація важкої атлетики України з приходом на посаду нового президента визначила одним з пріоритетів діяльності збереження і примноження традицій цього виду спорту, здобуття нових перемог. Аби підняти важку атлетику на якісніший рівень, необхідна відповідна матеріальна база, - зазначив у розмові з кореспондентом О. Торохтій. - В Україні є безліч прикладів, коли спортсмени, не дивлячись на матеріальні труднощі, відсутність належних умов для тренувань, досягають рівня чемпіонів та призерів України, Європи і світу. Це результат професійної роботи тренерів. Яскравим підтвердженням цього є, зокрема, й здолбунівські важкоатлети, їх досвідчений наставник В. Г. Гордійчук. Тому федерація й вирішила допомогти перспективним спортивним закладам, надавши кошти на сучасне облаштування залів важкої атлетики, придбання необхідного інвентарю.
Оглянувши приміщення ДЮСШ, поспілкувавшись із її керівництвом щодо проблем і потреб закладу, О. Торохтій зазначив, що найближчим часом буде складено кошторис витрат на ремонт залу важкої атлетики, інші витрати. При погодженні кошторису Федерацією передбачається виділення коштів у сумі до 300 тис. грн. Роботи планується виконати в найкоротші терміни із здачею об’єкта ще у цьому році.
- Давно чекали такого спонсора. Тому з радістю і надією вихованці і ми, тренери, зустріли цю звістку. Адже готувати спортсменів у наявних умовах дуже складно, - зізнається заслужений тренер України з важкої атлетики В. Г. Гордійчук. – Було б добре, якби вдалося вирішити ще одну проблему. Адже у нас є зал важкої атлетики в підвальному приміщенні міської ради. І Федерація погоджується здійснити також і там ремонт за умови надання спортшколі довгострокової оренди приміщення. Однак, маю сумніви, що міська рада на це погодиться. А так хотілося б використати цей шанс, аби заразом облаштувати два зали.
Тож є надія, що незабаром наші важкоатлети займатимуться в оновленому спортзалі, обладнаному по-європейськи, матимуть все необхідне для повноцінних тренувань. Залишається лише чекати позитивного рішення Федерації важкої атлетики України.
Людмила ІВАНОВА.

На фото: Олексій ТОРОХТІЙ (третій зліва) з вихованцями та тренерами з важкої атлетики ДЮСШ “Колос”.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry