Середньомісячна номінальна заробітна плата штатного працівника у січні-серпні 2015 р. становила 3373 грн. (дані наведено по юридичних особах та відокремлених підрозділах юридичних осіб з кількістю най­маних працівників 10 і більше) та перевищувала у 2,8 раза розмір мінімальної заробітної плати (1218 грн.). Нарахування за одну оплачену годину становили 23,66 грн.
Порівняно з січнем-серпнем 2014 р. номінальна заробітна плата збільшилася на 14,2 %, або на 420 грн., тоді як реальна заробітна плата (показник, який характеризує купівельну спроможність номінальної заробітної плати під впливом росту цін на товари і послуги) зменшилася на 26,7 %.


Залишається значною диференціація рівнів оплати праці за сферами зайнятості. Найбільш оплачуваними в області у січні-серпні 2015 р. традиційно були: працівники підприємств з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повіт­ря (7757 грн.), лісового господарства та лісозаготівель (5391 грн.), з виробництва електричного устаткування (5333 грн.), з виробництва хімічних речовин і хімічної продукції (4998 грн.), фінансової та страхової діяльності (4914 грн.), добувної промисловості і розроблення кар’єрів (4902 грн.).
Заробітна плата працівників соціальної сфери: охорони здоров’я та надання соціальної допомоги (2385 грн.), мистецтва, спорту, розваг та відпочинку (2474 грн.), освіти (2780 грн.) на 29,3-17,6 % менша, ніж у середньому по області.
Найнижчу заробітну плату зафіксовано у працівників підприємств з тимчасового розміщування й організації харчування (1819 грн.), поштової та кур’єрської діяльності (1880 грн.), надання інших видів пос­луг (2331 грн.); серед промислових видів діяльності - на підприємствах з виробництва гумових і пластмасових виробів (2253 грн.), з виробництва харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів (2258 грн.), текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів (2323 грн.).
Олена РИЖА,
заступник начальника управління
статистики праці Головного управління
статистики у Рівненській області.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації. Коментатори які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі неавторизованих користувачів друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити