На споживчому ринку Рівненщини у січні ц. р. ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 4,7 %. Найбільше (на 25,8-6 %) подорожчали рис, овочі та фрукти. На 7,5-0,2 % зросли ціни на продукти переробки зернових, рибу та продукти з неї, шоколад, безалкогольні напої, макаронні вироби, соняшникову олію, кондитерські вироби з цукру, яловичину, яйця, сметану, маргарин та інші рослинні жири, хліб, сири, сало, кондитерські вироби з борошна, кисломолочну продукцію, молоко, свинину.


Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 3,7 %, у т. ч. на тютюнові вироби - на 4,8 %, на алкогольні напої - на 2 %.
Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 1,3 % відбулося головним чином за рахунок підвищення цін на каналізацію на 13,7 % та холодну воду - на 4,3 %. Крім того, на 1,6-1,2 % зросли ціни на матеріали, послуги для утримання та ремонту житла, також на 0,7 % зросла квартирна плата.
Предмети домашнього вжитку, побутова техніка стали дорожчими на
3,7 %, у т. ч. меблі та предмети обстановки - на 6,9 %, побутова техніка на - 4,6 %, килими й інші види покриттів для підлоги - на 2,5 %, домашній текстиль - на 1,9 %.
Подорожчання у сфері охорони здоров’я на 2,6 % спричинене зростанням цін на амбулаторні послуги на
5,5 %, фармацевтичну продукцію, медичні товари та обладнання - на 3,1 %, послуги лікарень - на 0,3 %.
Підвищення цін на транспорт у цілому на 0,7 % пов’язане зі зростанням цін на автомобілі на 6,3 %, а також подорожчанням палива та мастил - на 0,5 % і транспортних послуг - на 0,3 %.
Ціни у сфері відпочинку та культури зросли на 4,3 % через подорожчання послуг відпочинку та культури на
12,7 %, газет, книжок та канцелярських товарів - на 5,7 %, аудіотехніки, фото­апаратури та обладнання для обробки інформації - на 3,1 %, туристичних послуг - на 1,9 %.
Подорожчання послуг освіти на
4,1 % головним чином спричинене зростанням плати за утримання дітей у дошкільних закладах на 17,1 %.
Головне управління статистики
у Рівненській області.

Comments are now closed for this entry