5 грудня українські статистики відзначатимуть своє професійне свято

Статистика - галузь, яка відображає реалії сьогодення. Без неї важко оцінити зроблене та спрогнозувати майбутнє. Головними критеріями в роботі органів державної статистики, запорукою успішної діяльності є принциповість та об'єктивність, оперативне реагування на проблеми сьогодення.
Для органів державної статистики 2010 рік був знаменний тим, що з метою відзначення всіх досягнень офіційної статистики та підвищення її авторитету Генеральною Асамблеєю ООН 20 жовтня було проголошено Всесвітнім днем статистики, що засвідчило зростання ролі статистичної інформації в економіці та суспільстві.
У своїй щоденній роботі ми керуємося правилом «статистика працює на користувача”. Саме з метою підвищення довіри користувачів до діяльності органів державної статистики, забезпечення високої якості статистичної інформації та впровадження найкращого європейського досвіду в національну статистичну практику, Державним комітетом статистики України в червні ц. р. були затверджені Принципи діяльності органів державної статистики - сукупність галузевих стандартів, дотримання яких гарантує державі та суспільству, що офіційна статистична інформація розробляється і поширюється на основі професійної незалежності, неупередженості, об'єктивності, надійності, економічності та статистичної конфіденційності.


Про підвищення рівня зацікавленості користувачів у статистичній інформації свідчить зростання кількості звернень та запитів, які надходять до Головного управління статистики. Спектр користувачів інформації надзвичайно неоднорідний - від пересічних громадян, учнів, студентів, освітян, діячів культури і науки до представників бізнесових, банківських і комерційних структур, політичних кіл, засобів масової інформації і громадських об'єднань. Саме для них з початку року органами державної статистики області було підготовлено майже 1,5 тис. статистичних видань з різних питань соціально-економічного розвитку Рівненської області, опубліковано майже 800 статей ріноманітної тематики, інформація постійно озвучується місцевим радіо.
Проте нашими основними користувачами, як і раніше, залишаються органи державної влади та місцевого самоврядування. Працівники державної статистики забезпечують необхідною інформаційною базою всі гілки влади області.
Новацією в роботі органів статистики регіону стало запровадження подання звітності в електронному вигляді. На сьогодні в електронному вигляді подають звітність майже 400 підприємств області.
Вже розпочато підготовчі роботи до проведення Всеукраїнського перепису населення 2012 року. Слід зазначити, що тільки дані такого великомасштабного статистичного спостереження дають змогу отримати широку характеристику населення, на основі якої мають вибудовуватися всі стратегії розвитку країни.
Для відпрацювання проекту програми Всеукраїнського перепису населення 2012 року, організаційних і методологічних положень його проведення та технології оброблення отриманих результатів фахівці ГУС у Рівненській області сьогодні беруть активну участь у проведенні пробного перепису населення в Дергачівському районі Харківської області.
Уже визначено основні завдання на наступний рік. Оскільки наша діяльність базується на перспективних програмах розвитку державної статистики, будемо і надалі працювати над виконанням завдань «Стратегії розвитку державної статистики на період до 2012 року», яка охоплює всі напрями статистичної діяльності та передбачає координацію дій органів державної влади, респондентів та користувачів. Станом на 1 січня 2011 року проводитиметься перезакладка документів погосподарського обліку, яка здійснюється раз у 5 років, для чого Держкомстатом було розроблено новий пакет документів на 2011-2015 роки. З метою якісного проведення цієї роботи фахівці ГУС вже проводять наради з працівниками сільських рад області для ознайомлення їх з формами первинної облікової документації та інструкцією щодо їх заповнення. Статистична галузь перебуває в постійному розвитку.
Користуючись нагодою, вітаю всіх працівників органів державної статистики, наших респондентів та користувачів статистичної інформації зі святом. Бажаю вам, вашим рідним і близьким здоров'я, щастя, добра, впевненості у майбутньому та нових трудових звершень.
Юрій МОРОЗ,
начальник Головного управління
статистики в Рівненській області.

 

Comments are now closed for this entry