Очікувана тривалість життя при народженні визначається кількістю років, яку в середньому належить прожити поколінню народжених за умови, що протягом всього життя цього покоління (при переході його з одного віку до іншого) рівень смертності буде дорівнювати сучасному рівню смертності населення в окремих вікових групах.
Очікувана тривалість життя українців стала зростати після 1995 року, збільшившись з 67 до 69 років у 2008-2009 роках (для жінок – 75 років, а для чоловіків – 64 роки).
По Рівненській області цей показник становить 70 років: для жінок – 76 років, а для чоловіків – 64 роки. В міських поселеннях середня тривалість життя на 3 роки більша, ніж в сільській місцевості (відповідно 71 і 68 років). Цікаво, що у чоловіків в міських поселеннях середня тривалість життя на чотири роки більша, ніж в сільській місцевості (відповідно 66 і 62 роки), а у жінок в міських поселеннях більша на один рік (відповідно 76 і 75 років).
Найвища тривалість життя в Україні у м. Києві (73 роки), Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській та Чернівецькій областях (72 роки).
Галина СТЕЦЮК,
перший заступник начальника
ГУС в Рівненській області.

Comments are now closed for this entry