До такого висновку дійшли у Рівненському обласному лабораторному центрі за результатами епідрозслідування. Загалом постраждало 24 особи. З них 22 дитини та 2 дорослих. А у поліції за цим фактом відкрили кримінальне провадження.

Новина про масове отруєння вихованців та працівників КЗ «Мізоцька спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів» наприкінці минулого тижня сколихнула Рівненщину. Згодом про це почала говорити вся Україна.
Лише за два дні, з 19 по 20 вересня, до інфекційного відділення Здолбунівської ЦРЛ з ознаками гострої кишкової інфекції поступило сім дітей та два працівники закладу (вихователь та кухар). У всіх пацієнтів відмічалися схожі симптоми: біль в епігастральній області, нудота, блювота, пронос, температура до 40 °С. Їм встановили попередній діагноз – гострий гастроентероколіт – і почали надавати медичну допомогу.


Відповідно у ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України» почали проводити епідрослідування. Провели інспекцію і спеціалісти ГУ Держпродспоживслужби в Рівненській області та Здолбунівського районного управління. Вони виявили порушення та склали протокол про порушення Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин».
Тож у закладі вирішили припинити навчання. Вихованців без клінічних симптомів кишкової інфекції відправили додому, проте наглядали вже за місцем проживання. А в поліції відкрили кримінальне провадження. За фактом порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням. Досудове розслідування почали за частиною 1 статті 325 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає відповідальність у вигляді обмеження волі на строк до трьох років.
Тим часом кількість хворих зростала. Станом на 26 вересня кількість хворих вже становила 24 особи, з них 22 дитини та 2 працівника закладу.
На стаціонарному лікуванні перебуває 16 осіб у трьох мед­закладах області – Здолбунівській ЦРЛ, Млинівській ЦРЛ та Костопільській ЦРЛ. Ще вісім проходять амбулаторне лікування. Їх виявили при подвірних оглядах (в Здолбунівському, Рівненському, Острозькому, Дубенському і Сарненському районах.
З’ясувати, що ж стало причиною спалаху, вдалося вже цього тижня. Як заявили спеціалісти Рівненського обласного лабораторного центру, збудником, який спричинив захворювання, стала сальмонела ентерітідіс. Її збудник виявили у хворих, в охолодженому сирому м’ясі та на робочих поверхнях харчоблоку (на поличці холодильника, тертці для варених овочів, лотку для сирого м’яса). Водночас спеціалісти зазначили, що сприяло спалаху недотримання правил особистої гігієни та порушення санітарно-гігієнічних вимог при приготуванні та зберіганні харчових продуктів. Про недотримання санітарно-гігієнічних вимог свідчить виявлення бактерій групи кишкової палички (БГКП) на робочих поверхнях та об'єктах довкілля (48 % змивів незадовільні) та у продуктах харчування (40 % не відповідають вимогам). Ймовірним джерелом інфекції могли стати працівники харчоблоку, у яких виявили сальмонелу ентерітідіс (у одного була наявна клінічна картина хвороби, в іншого не було симптомів захворювання).
Ірина САМЧУК

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити